in , ,

Star Wars – Doktor Aphra – #2 – Niezwykła maszyna [Recenzja]

W dniu dzisiejszym przedstawiam Wam drugi tom z cyklu ,,Doktor Aphra’’ zatytułowany ,,Niezwykła maszyna’’. Komiks ten ukazał się w Polsce za pośrednictwem wydawnictwa Egmont w czerwcu bieżącego roku.
Tytuł ten kontynuuje przygody zdeprawowanej archeolożki z pierwszego tomu jej przygód, który już recenzowałem (tutaj).

 

OPIS WYDAWCY:

 

Scenarzystką drugiego tomu przygód Aphry jest ponownie Alyssa Wong więc, moim zdaniem, fabuła dalej jest na wysokim poziomie i nie mam co do niej zastrzeżeń.
Co do rysowników to mamy tym razem dwóch twórców a są to Ray-Anthony High oraz Minkyu Jung. Obaj artyści przedstawili w tej serii kreskę odpowiednią do przygód Aphry jak i jej samej. Nie mamy tu mroku tylko wartką historię, którą czyta się jednym tchem oglądając zarazem rysunki, które świetnie obrazują fabułę.

 

 

W ,,Niezwykła maszyna’’ poznajemy skutki poczynań Aphry z pierwszego tomu jej przygód.
Jednak Dominie Tagge nie chodzi o to aby się pozbyć archeolożki, co można było się domyślić, lecz przekazuje ona jej zadanie polegające na uzyskaniu informacji dotyczących pewnego urządzenia Nihilów ( Nihilowie to frakcja z okresu Wielkiej Republiki o której wspomniałem w poprzedniej recenzji ). W tym momencie Aphra wpada w liczne tarapaty, które ją i Sanę (postać tą po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć na łamach linii wydawniczej Star Wars Komiks) doprowadzają na planetę istotną dla Imperium pod względem tego co się tam znajduje. Urządzenie Nihilów tam się znajdujące, sprowadza Nam również na planetę nową organizację przestępczą. Oczywiście dochodzi tam do starcia, które dla obu stron z powodu sporych strat, nie jest zbyt przyjemne. W międzyczasie w komiksie możemy ujrzeć postać z filmu Star Wars pt, „Han Solo – Historie’’ czyli Lady Proximo, jak i planetę z VIII epizodu serii.

 

 

Podsumowując, komiks jest z pewnością wart uwagi jeśli kogoś interesują losy Aphry oraz lubi historie rodem z filmów serii o Indianie Jones.
W tym tomie „Doktor Aphry” również zawarto sporo easter eggów (coś zaskakującego), których nie wymieniłem powyżej (aby nie zepsuć zabawy czytelnikom), a z pewnością są one warte uwagi jeśli ktoś jest np. fanem okresu Wielkiej Republiki.
Ponadto koniec komiksu wprowadza do kanonu kolejną postać znaną z Legend – jest to postać z serialu Wojny Klonów z lat 2003 – 2005 z którą walczył Obi Wan Kenobi.

 

Dane Techniczne:

Wydawca:              Egmont                                                    Scenariusz:            Alyssa Wong
Rysunki:                 Anthony High, Minkyu Jung
Ilość stron:             120
Oprawa:                 miękka z skrzydełkami
Papier:                   kredowy
Druk:                      kolor
ISBN:                     978-83-281-4991-5
Cena okładkowa:   39,99 zł
 

Most nad piekłem [Recenzja]

Departament Prawdy – #2- Miasto na wzgórzu [Recenzja]