in , ,

Straszne komiksy

STRASZNE KOMIKSY to „coś” nowego na portalu WebKomiksy, propozycja dla trochę starszych odbiorców komiksów. Sam portal w publikowanych pracach pokazuje raczej młodzieżowe podejście do fabuł komiksów. Omawianą tu twórczość można spotkać w klasyfikacji: one shot, nie jest to chyba zbyt popularna przegródka, gdyż większość lubi fabuły w odcinkach, a nie krótkie historie z puentą. Trafiają się również żarty rysunkowe. Całość brendu Straszne Komiksy to jakby 3 rodzaje Strasznych: O życiu – treści obyczajowe raczej dla dorosłego odbiorcy, O polityce – „bieżączka polityczna„– komentarz do bieżących wydarzeń politycznych i na koniec najpopularniejsza propozycja, Stare komiksy w analogowym wykonaniu, z szuflady autora…   Jak sam pisze o swojej  twórczości:

Terapeuta, instruktor kulturalno-oświatowy, grafik czasami malarz. Od zawsze lubiłem rysować, na początku były kredki BAMBINO, a obecnie posługuję się komputerem z tabletem, oraz farbami  akwarelowymi i akrylowymi. Moją główną inspiracją są prace Andy Warhola, który zafascynował mnie świeżością spojrzenia na puszkę zupy i techniką wykonania prac.
W moich pracach znajdziemy wiele z poetyki Pop Artu, Secesji, ale i komiksu. O swojej twórczości mówię często, że stosuję recykling popkulturalny, przetwarzam motywy i postacie znane z masowej świadomości. W mojej twórczości ogromną rolę odgrywa kolor, który nadaje wielu pracom radosny charakter i podkreśla ich optymistyczne przesłanie. Częstym bohaterem obrazów czy grafik jest człowiek, jego wnętrze, uchwycone w portrecie. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem – głównie akrylowym, fotografią i grafiką komputerową oraz komiksem. Realizuję się również działając w stowarzyszeniach twórców. Ukończyłem „Ilustrację i Komiks” na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czemu “Straszne Komiksy”? Bo jak się nie spodobają to zawsze można powiedzieć: straszne komiksy wczoraj czytałem… Z horrorem to nie będzie miało nic wspólnego, chyba że ze strachem przed formą i treścią. Mimo wszystko polecam. WOLIN – Jego prace gościły do tej pory we wszystkich „CEMENTACH”, ”Darmozinie”, antologii sf „ZAPOMNIANE SNY„ a także na portalu BETONIARKAnet. i od niedawna na WEBKOMIKSACH. Będzie można go odnaleźć na mediach społecznościowych skąd niewątpliwie czerpie pomysły do swoich historii opowiedzianych komiksem. Twierdzi, że jego szuflada jest pełna niedokończonych albumów i wielu innych komiksów w zupełnie różnych stylach… czy tak jest naprawdę, okaże się? Będziemy przyglądać się uważnie, a i Was zapraszamy do sprawdzenia tych newsów.

Jego prace gościły do tej pory we wszystkich „CEMENTACH”, “Darmozinie”, a także na portalu BETONIARKAnet i od niedawna na w WEBKOMIKSACH. Poniżej okładki zbiorów komiksowych jednoaktówek:

Michał Traczyk o Poznańskim Festiwalu Sztuki Komiksowej 2024 – nagranie rozmowy

“The Light And Darkness War” [Z półki zdjęte]