in , ,

Michał Traczyk o Poznańskim Festiwalu Sztuki Komiksowej 2024 – nagranie rozmowy

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, która odbyła się na Kanale Książkowym i poświęcona była w całości tegorocznej edycji PFSK.

O naszym gościu

Michał Traczyk (ur. 26 kwietnia 1977) – literaturoznawca, komiksoznawca, doktor nauk humanistycznych, współtwórca i członek Zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej.

Od 2010 zastępca redaktora naczelnego, a od 2019 redaktor naczelny “Zeszytów Komiksowych”; od 2015 redaktor naczelny “Studiów z Kultury Popularnej”. Koordynator projektu edukacyjnego W POSZUKIWANIU POLSKICH SUPERBOHATERÓW – polski komiks w służbie edukacji kulturalnej; koordynator Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu; redaktor Polskiej Bibliografii Wiedzy o Komiksie; dyrektor Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej; członek Polskiej Akademii Sztuki Komiksu, przyznającej Orient Meny – nagrody polskiego środowiska komiksowego. Od początku 2018 roku zatrudniony w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, w której od lipca 2018 kieruje Pracownią Komiksu.

O Festiwalu

18 – 22 kwietnia odbędzie się siódma edycja festiwalu, poznańskiego święta komiksu, które łączy formę konwentową z perspektywą naukową. W tym roku, jak co roku, nie zabraknie polskich i zagranicznych gości, wystaw, warsztatów, prelekcji, spotkań autorskich oraz (oczywiście) darmowych komiksów. Warto śledzić wydarzenie na FB i stronę festiwalu. Betoniarka objęła festiwal patronatem.

Głównym organizatorem festiwalu jest NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu. Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa 7/2024 (39)

Straszne komiksy