in , ,

“Trup na plaży” w tournee po Polsce

trasa promująca najnowszą powieść Anety Jadowskiej

Aneta Jadowska na swoim oficjalnym fanpage’u ogłosiła trasę promującą jej najnowszą książkę Trup na plaży. Autorka spotka się z czytelnikami:

1 lutego – empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141
2 lutego – empik Starówka, Toruń, ul. Wielkie Garbary 18
4 lutego – empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
5 lutego – empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44
8 lutego – empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
9 lutego – empik Silesia Megastore, Katowice
10 lutego – empik Galeria Rzeszów, Rzeszów
17 lutego – CH Focus, Bydgoszcz

Nie wiem jak Wy, ale ja się wybieram, więc będzie recenzja i relacja. Stay tuned!


O książce
Trup na plaży pojawi się na półkach w księgarniach 31 stycznia 2018.

Czerwcowy poranek, pusta plaża i… trup.
Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później… znajduje zwłoki. Kim był martwy mężczyzna? Jak zginął i czego szukał w pensjonacie Garstków? Śledztwo utknęło w martwym punkcie, a Magda, córka policjanta, wbrew ostrzeżeniom postanawia zostać detektywem. Co prawda komuś zależy, aby czym prędzej wyjechała z miasteczka, ale tym pomartwi się później. Zwłaszcza że sprawa zagadkowego trupa wydaje się powiązana z pewną rodzinną tajemnicą..

Rozrywkowy kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej dla trzech pokoleń kobiet.

Każda rodzina trzyma trupy w szafie. W niektórych domach szafy są większe.
Fragment powieści można przeczytać na ISSUU wydawnictwa SQN.

O autorce

Aneta Jadowska – ur. w 1981 r., pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki i bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra „Witkaca” Duszyńskiego i Nikity.

Pracoholiczka, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści i tom opowiadań napisanych w 7 lat i wydanych w pięć, 3 serie powieściowe, 2 wydawców – Fabryka Słów i SQN.

Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy, więc kończąc prace nad jedną książką, już obmyśla kolejne powieści.

Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać.

Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem… Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.

Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet uwierzyła. Do czasu gdy nie uznała, że uwielbia pisać powieści niekoniecznie poważne i skoro sama woli spędzić wieczór z kryminałem czy urban fantasy niż z Konwickim, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?
Więcej informacji na stronie autorki.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Cypryjska przygoda z Afrodytą [W podróży #3 ]

Czarne lusterko