in , ,

“Trup na plaży” w tournee po Polsce

trasa promująca najnowszą powieść Anety Jadowskiej

Aneta Jadowska na swoim oficjalnym fanpage’u ogłosiła trasę promującą jej najnowszą książkę Trup na plaży. Autorka spotka się z czytelnikami:

1 lutego – empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141
2 lutego – empik Starówka, Toruń, ul. Wielkie Garbary 18
4 lutego – empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
5 lutego – empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44
8 lutego – empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
9 lutego – empik Silesia Megastore, Katowice
10 lutego – empik Galeria Rzeszów, Rzeszów
17 lutego – CH Focus, Bydgoszcz

Nie wiem jak Wy, ale ja się wybieram, więc będzie recenzja i relacja. Stay tuned!


O książce
Trup na plaży pojawi się na półkach w księgarniach 31 stycznia 2018.

Czerwcowy poranek, pusta plaża i… trup.
Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później… znajduje zwłoki. Kim był martwy mężczyzna? Jak zginął i czego szukał w pensjonacie Garstków? Śledztwo utknęło w martwym punkcie, a Magda, córka policjanta, wbrew ostrzeżeniom postanawia zostać detektywem. Co prawda komuś zależy, aby czym prędzej wyjechała z miasteczka, ale tym pomartwi się później. Zwłaszcza że sprawa zagadkowego trupa wydaje się powiązana z pewną rodzinną tajemnicą..

Rozrywkowy kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej dla trzech pokoleń kobiet.

Każda rodzina trzyma trupy w szafie. W niektórych domach szafy są większe.
Fragment powieści można przeczytać na ISSUU wydawnictwa SQN.

O autorce

Aneta Jadowska – ur. w 1981 r., pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki i bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra „Witkaca” Duszyńskiego i Nikity.

Pracoholiczka, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści i tom opowiadań napisanych w 7 lat i wydanych w pięć, 3 serie powieściowe, 2 wydawców – Fabryka Słów i SQN.

Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy, więc kończąc prace nad jedną książką, już obmyśla kolejne powieści.

Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać.

Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem… Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.

Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet uwierzyła. Do czasu gdy nie uznała, że uwielbia pisać powieści niekoniecznie poważne i skoro sama woli spędzić wieczór z kryminałem czy urban fantasy niż z Konwickim, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?
Więcej informacji na stronie autorki.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The End of the F***ing World [recenzja]

Czarne lusterko