in , , ,

Wiosenny Festiwal Mangowy Studia JG – zapowiedzi #1

Kilka dni temu Studio JG ogłosiło, że również i w tym roku odbędzie się Wiosenny Festiwal Mangowy. Dla tych, którzy wcześniej o nim nie słyszeli: polega on na wydaniu przez wydawnictwo nowych tytułów mang (w tym roku ośmiu) i możliwości zdobycia przez kupujących specjalnych gratisów dodawanych do ich zamówień. Prócz indywidualnych dodatków dla osób, które skuszą się na kupno prenumerat Studio JG przygotowało także limitowane karty kolekcjonerskie — aby je zdobyć, należy zakupić minimum trzy pierwsze tomy nowych tytułów. Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę Wiosennego Festiwalu Mangowego, a poniżej podaję opisy zapowiadanych trzech pierwszych nowości.

DANDADAN

Autor: Yukinobu Tatsu
Gatunek: shonen, komedia, akcja, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 8+
Premiera: maj
Format: B6
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Momo Ayase to licealistka, która wierzy w duchy, zaś pogłoski o kosmitach traktuje jak bajki dla dzieci. Zupełnie odwrotnie niż jej szkolny kolega, Ken Takakura, który nie ma wątpliwości, że UFO istnieje, jednak absolutnie podważa wszelkie historie o zjawach. Chcąc udowodnić swoje racje, wysyłają się nawzajem w miejsca, które mają potwierdzić ich przekonania – Momo idzie do opuszczonego szpitala, w którym ponoć obcy porywają ludzi, a Ken do nawiedzonego tunelu. Ku ich przerażeniu, prawda okazuje się przerastać ich najdziksze wyobrażenia! Oto początek wielkiej zwariowanej wojny nie z tego świata!

RAISE WA TANIN GA II

Autor: Asuka Konishi
Gatunek: seinen, romans, psychologiczny
Liczba tomów: 7+
Przedpremiera: maj
Format: A5
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Yoshino, szesnastoletnia córka głowy rodziny mafijnej Somei, niespodziewanie dowiaduje się, że ma poślubić swojego rówieśnika z rodu Miyama – Kirishimę – co przypieczętuje sojusz między yakuzą z Osaki i Tokio. Mimo początkowych oporów dziewczyna zgadza się na jakiś czas przenieść do stolicy, aby poznać swojego przyszłego męża. Ku jej zdziwieniu chłopak wydaje się miły i łagodny… Do czasu. Gdy w końcu ujawnia swoją mroczną naturę, Yoshino zdaje sobie sprawę, że znalazła się w samym środku bardzo niebezpiecznej gry…

DAREKA WO NOROWAZU NI IRARENAI KONO SEKAI DE

Autor: Kensuke Koba, Natsuko Uruma
Gatunek: shonen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 4
Premiera: maj
Format: B6
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

W jednym z japońskich liceów zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw. Ich ofiary na krótko przed śmiercią otrzymują telefon, z którego dowiadują się, że zostali przeklęci. Wszystko wskazuje na to, że za tymi wstrząsającymi wydarzeniami stoi osoba, która zawarła pakt z demonem. Rozwiązania zagadki podejmuje się Saeyama, profesjonalny łamacz klątw, który zjawia się w szkole, obejmując stanowisko nauczyciela. Czy zdoła odnaleźć winnego i położyć kres zbrodniom? A może wcześniej sam padnie ofiarą klątwy?

Złote Kurczaki 2022 finaliści

Zapowiedzi mangowe – luty 2023