in , , ,

Wiosenny Festiwal Mangowy Studia JG – zapowiedzi #2

Wydawnictwo Studio JG zapowiedziało kolejne i równocześnie ostatnie tytuły które będą miały premierę na ich Wiosennym Festiwalu Mangowym (aby poczytać o ich wcześniejszych zapowiedziach zapraszam do tego wpisu). Dużym zaskoczeniem, dla wielu z pewnością miłym, jest decyzja o wydaniu przez nich pierwszego z poniższych tytułów, który jest popularną mangą posiadającą ponad 30 tomów i jest w Japonii tytułem nadal wydawanym. Mowa tu o:

BLACK CLOVER

Gatunek: shōnen, akcja, fantastyka
Autor: Yuuki Tabata
Liczba tomów: 33+
Ograniczenie wiekowe: 14+
Format: B6+
PREMIERA: maj

Opis fabuły

Nastoletni Asta żyje w świecie, którym rządzi magia. Niestety, jako jedyny w wiosce nie wykazuje żadnych niezwykłych zdolności. Nie przeszkadza mu to jednak marzyć, aby w przyszłości zostać najpotężniejszym z rycerzy i zdobyć zaszczytny tytuł Cesarza Magii. Pozostając w cieniu swojego niezwykle uzdolnionego przyjaciela, codziennie ciężko trenuje, oczekując dnia, gdy otrzyma własny grymuar – artefakt, który wydobywa z właściciela jego pełny potencjał magiczny. Jednak gdy nadchodzi czas próby, dzieje się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć… Czy Asta sprosta wyzwaniu, jakie postawił przed nim przewrotny los?

SOUSOU NO FRIEREN

Gatunek: shōnen, fantasy, przygodowy
Autor: Kanehito Yamada, Tsukasa Abe
Liczba tomów: 10+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: A5
PREMIERA: maj

Opis fabuły

Po dziesięciu latach wspólnych przygód czwórka bohaterów pokonuje Króla Demonów i powraca w chwale do stolicy. Teraz, gdy nastał pokój, każdy członek drużyny musi ruszyć własną drogą. Dla elfki Frieren rozstanie wydaje się przychodzić łatwo – czym jest bowiem dekada wobec jej nieśmiertelności? Jednakże spotykając swoich dawnych towarzyszy po kilkudziesięciu latach, elfka zdaje sobie sprawę, że przepadł czas, jaki mogli spędzić razem. Żegnając przyjaciół kolejno odchodzących z tego świata, Frieren postanawia, że już więcej nie popełni tego samego błędu. Nadszedł czas na nową przygodę…

TOKYO ALIENS

Gatunek: shōnen, science fiction, akcja, komedia
Autor: NAOE
Liczba tomów: 6+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)

Opis fabuły

Akira Gunji to licealista, który prowadzi całkiem zwyczajne życie. Do czasu, gdy wracając pociągiem ze szkoły zostaje bez ostrzeżenia uprowadzony przez staruszkę, której z pleców… wyrastają macki! Okazuje się, że kobieta jest jedną z pozaziemskich istot, które od lat w ukryciu rezydują na naszej planecie. Podczas gdy Akira próbuje pojąć, czego właśnie był świadkiem, zjawia się członek oddziału policji ds. kosmitów, by aresztować przybyszkę. Co więcej, okazuje się nim być Sho Tenkubashi – chłopak, który uczęszcza do tej samej szkoły co Akira!
Oto początek pełnej akcji historii o światowym spisku kosmicznych rozmiarów!

YUBISAKI TO RENREN

Gatunek: shōjo, romans, obyczajowy
Autor: Suu Morishita
Liczba tomów: 8+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)

Opis fabuły

Yuki żyje w świecie wypełnionym ciszą. Jednak mimo iż jest osobą niesłyszącą, dość dobrze odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości. Pewnego dnia poznaje w autobusie Itsuomiego – przystojnego chłopaka, który ratuje ją z niezręcznej sytuacji. Wkrótce okazuje się, że obydwoje studiują na tej samej uczelni. Im więcej zaś Yuki dowiaduje się na temat nowego kolegi, tym bardziej jest nim zafascynowana. Itsuomi dużo podróżuje, zna wiele języków – wydaje się uosobieniem wszystkiego, co jest poza jej zasięgiem. Jak więc zareaguje, gdy chłopak wyzna, że to jej świat tak bardzo chciałby poznać?

HIRANO TO KAGIURA

Gatunek: shōnen-ai, obyczajowy
Autor: Shou Harasuno
Liczba tomów: 4+
Ograniczenie wiekowe: 14+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)

Opis fabuły

Hirano to farbowany blondyn o ciętym języku. Jednak mimo odważnego wizerunku jest wzorowym uczniem i członkiem komitetu porządkowego. Natomiast od pół roku dodatkowo… osobistym budzikiem Kagiury, swojego młodszego współlokatora z internatu. Choć obydwaj bardzo się różnią, powoli rodzi się między nimi przyjaźń, a może nawet… coś więcej?
Przed Wami wciągająca opowieść o beztroskiej codzienności tego wyjątkowego duetu!

Moja gwiazda #1 [recenzja]

Pa, pa, baloniku!