in

Zbieramy na “ZTWORY”

Łukasz Samsonowicz, znany jako Zimzonowicz, rozpoczął na wspieram.to akcję crowdfundingową na swój pierwszy album prezentujący krótkie formy komiksowe i ilustracje. Akcja, która potrwa do 29 kwietnia, ma na celu zebranie 36 tys. zł.

Zimzonowicz oferuje autorski, niezależny, porządnie wydany album podsumowujący jego wieloletnią twórczość inspirowaną gatunkami takimi jak horror, science fiction, przepełnioną czarnym humorem, absurdem i punk rockiem. Jeśli jego wydanie się uda, powstaną kolejne części autorskiej serii wydawniczej pod nazwą ZTWORY.

Wszystkie szczegóły akcji znajdziecie na: https://wspieram.to/ztwory01

Co znajdzie się w albumie?

Krótkie formy komiksowe i ilustracje publikowane w internecie, antologiach, fanzinach, gazetach, jak i całkiem nowe, niepublikowane nigdy wcześniej prace. Śmieszno-strasznie i z sensem. W niepoważny sposób o ważnych sprawach i na odwrót. Śmierć, stwory, roboty, ludzie, zombie, sex, antyfaszyzm, trupy, kosmici, rzeź, politycy, przemoc, punk rock, brud, marzenia, krew, degeneracja, bluzgi, satyra, paski komiksowe Obdżerator, alternatywne plakaty filmowe. Materiał raczej dla dojrzałego czytelnika. Oczywiście dużo czarnego humoru i absurdu czerpanego na bieżąco z życia.

Co dostaniemy?

W zależności od wybranego progu wpłaty otrzymać możemy:

  • DRUKOWANY ALBUM ZTWORY 01 z autografem!
  • Cyfrowy wersja albumu ZTWORY 01 [PDF].
  • Sygnowany plakat B2 [50 x 70 cm].
  • TSHIRT – koszulka ze specjalnej edycji [czarna / unisex z okładką komiksu].
  • TWÓJ PORTRET W ALBUMIE – Rysuję Twój komiksowy mini portret na podstawie przesłanego zdjęcia, który wraz z Twoim imieniem i nazwiskiem zostanie wydrukowany w albumie w wyjątkowej GALERII SUPER PATRONÓW! Masz niepowtarzalną okazję stać się częścią tego projektu na zawsze!
  • Zestaw naklejek i kartka pocztowa z podziękowaniami.
  • Unikalne tapety na monitor [komputer/telefon/tablet].
  • 10 % rabatu na oryginalne prace dostępne do kupienia na www.zimzonowicz.pl.

Łukasz Samsonowicz – ur. 1983 r. w Lubsku (Polska). Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. 2007 – dyplom z pracowni malarstwa dr hab. prof. UZ Ryszarda Woźniaka. Od 2001 w Lubsku współtworzył galerię sztuki “Shelter”, następnie prowadził ją w latach 2007-2010.

Zajmuje się m.in. komiksem, rysunkiem, ilustracją, malarstwem, projektowaniem graficznym. W pracy twórczej często łączy tradycyjny sposób pracy, czyli rysunek tuszem na papierze, z cyfrowymi narzędziami do edycji obrazów. Inspiracje to m.in.: życie, komiksy, pop art, surrealizm, dadaizm / merz, gatunki horror i science fiction.

Posiada w swoim dorobku artystycznym liczne wystawy krajowe i zagraniczne. Zdobywca wyróżnienia w konkursie na krótką formę komiksową w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (2011). Jego oryginalne prace znajdują się m.in. w prywatnej kolekcji Jerzego Owsiaka.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC Comics

Superman: Action Comics tom 2. – Powrót do Daily Planet