in , ,

Superman: Action Comics tom 2. – Powrót do Daily Planet

Pierwszy tom Superman: Action Comics był po brzegi wypełniony akcją i scenami walk, co nieszczególnie przypadło mi do gustu. Na szczęście tom drugi, zatytułowany Powrót do Daily Planet, skupia się na postaciach i wątkach z tomu pierwszego, ograniczając przy tym akcję do minimum.

Już na samym początku komiksu dostajemy historię mającą na celu wytłumaczenie czytelnikowi motywacji Lexa Luthora do przejęcia dziedzictwa niedawno zmarłego Supermana (tego z New 52). Fabuła tej krótkiej historii ma miejsce przed wydarzeniami z tomu pierwszego.

Dalsza część komiksu ma na celu posprzątanie bałaganu po New 52, gdzie ujawniona została tożsamość Supermana. Ma temu posłużyć wątek tajemniczego Clarka Kenta, nie posiadającego nadnaturalnych zdolności oraz wspomnień o byciu superherosem. Dla mnie osobiście jest to najlepszy element tego tytułu. Wraz z rozwojem fabuły mnożą się pytania dotyczące osoby “normalnego” Clarka, co wciąga czytelnika w tę tajemniczą historię.

Niemniej ciekawy jest wątek dotyczący dwóch Lois, w którym ta pochodząca sprzed Flashpoint, próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojej odpowiedniczki z New 52. Wątek ten jest ciekawy, lecz momentami mocno naciągany, gdy weźmie się pod uwagę, że między obydwiema wersjami Lois jest spora różnica wieku.

Widać, iż to na łamach Action Comics postanowiono na dobre ustabilizować sytuację Clarka i Lois pochodzących sprzed Flashpoint. Ponadto czytelnicy znowu mają do czynienia z wątkami dziennikarskimi, co jest plusem, gdyż odczuwało się ich niski poziom w New 52.

Cieszę się, że dałem tej serii drugą szansę, gdyż tom drugi ma o wiele lepiej wyważony ton komiksu i skupiono się bardziej na budowaniu fabuły oraz rozwikłaniu tajemnic, niż na epickich pojedynkach, jak to miało miejsce w pierwszym tomie. Oby Superman: Action Comics utrzymał osiągnięty w Powrocie do Daily Planet poziom, który sprawia, iż czyta się tę serię nie mniej przyjemnie co  równoległą do niej, Superman.

Dane techniczne:
Scenariusz: Dan Jurgens
Rysunek: Tom Grummett, Stephen Segovia, Art Thibert, Patrick Zircher
Tytuł oryginalny: DC Rebirth: Superman: Action Comics Vol. 2: Welcome to the Planet
Liczba stron: 120
Format: 165×255 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolor
Cena okładkowa: 39,99 zł

Zbieramy na “ZTWORY”

Ach te baby! “Tupeciary” Pénélope Bagieu [recenzja]