in , ,

Babskim okiem — komiksowe podsumowanie roku

Agnieszka, Dagmara, Dominika, Marta i Sylwia postanowiły zerknąć na to, co się zadziało w komiksie w mijającym roku. A że to same baby, to i babskim okiem zerknęły. O tym, co wypatrzyły porozmawiają podczas lajwa, który odbędzie się 13 grudnia (środa) o godz. 18.00 na Kanale Książkowym. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do dyskusji na czacie towarzyszącym spotkaniu. 

Rozmawiać będą:

Agnieszka Czoska

Czyta, jak najczęściej i najwięcej. Czasem da się wyciągnąć do kina albo namówić na serial. Chodzi na długie spacery, robi zdjęcia książkom. Związana z blogami Nerdheim i Ostatnia Tawerna, czasopismem Fabularie oraz Poznańskim Festiwalem Sztuki Komiksowej.

Dominika Gracz-Moskwa

Redaktorka Zeszytów Komiksowych, recenzuje komiksy dla Czasu Kultury. Jurorka w konkursie na najlepszy polski album MFKiG w 2021 i 2022 roku.

Sylwia Kaźmierczak

Niezależna badaczka i popularyzatorka komiksu kobiecego, przez wiele lat związana ze stroną Comix Grrrlz. Entuzjastka gier wideo i queeru w popkulturze. W wolnych chwilach prowadzi fanpage Yuri Daily i marzy o powrocie do Zony.

Marta Kostecka

Pożeraczka fabuł i profesjonalna odbiorczyni kultury. Pisze o komiksach (nie tylko, ale głównie) na Instagramie jako @martwakosteczka i na portalu betoniarka.net oraz prowadzi spotkania i nagrywa recenzje na Kanale Książkowym. Prowadzi newsletter KomiksPL. Ostatnio założyła TikToka. Członkini założycielka stowarzyszenia POP-ART, które organizuje Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON, prowadzi dyskusyjny klub komiksowy i wydaje zin Cemęt. Z wykształcenia polonistka i bibliotekarka, zawodowo związana z edukacją.

Dagmara Trembicka-Brzozowska 

Znana w fandomie jako Tiszka. Polonistka, redaktorka, korektorka. Zawodowo klepaczka Excela, prywatnie poskramiaczka dinozaurów i koneserka tekstów kultury wszelkiej maści, czasem recenzentka. Współpracowała z portalami Gildia.pl, MoviesRoom. Aktualnie znajdziecie jej teksty na Polter.pl, W centrum Komiksu oraz magazynie Esensja.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Rafa Janko — nagranie lajwa

Przygody Stasia i Złej Nogi [recenzja]