in , , , ,

Rzeźzin i jego drużyna na Kanale Książkowym

15 listopada (środa) o godz. 18.00 na Kanale Książkowym gośćmi będą osoby odpowiedzialne za powstanie antologii Rzeźzin. W środku kampanii crowdfundingowej mającej na celu pozyskanie środków na wydanie 3 części spotkają się z nami na lajwie. Zapraszamy do zadawania pytań, gdyż spotkanie odbędzie się na żywo! Poprowadzi je Marta Kostecka. Gościć będziemy Tomxyza i Tomasza Kontnego. 

Rzeźzin to horrorowa antologia komiksowa, której akcja dzieje się w Jelitkowie, a historie tworzone przez różnych rysowników i rysowniczki spaja jeden z bohaterów, lokalny Rzeźnik, a od pewnego momentu także wspólny scenarzysta, Tomasz Kontny.

Tomasz Kontny

Scenarzysta komiksów, producent i projektant gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Scenarzysta zeszytowej serii komiksów Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.

Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach KKK, Profanum, Maszin i Karton, a także w Piśmie, Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. Współpracuje ze sceną niezależną (ziny, Celuloza) i dużymi wydawnictwami (Muzeum Śląskie, Ongrys).

Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Śląskim oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Tomxyz

Samouk z Bydgoszczy. Autor ilustracji do komiksów Admirał EaglehawkKto zaparzy earl greya, serii Mucha oraz autorskich Kamikaze Kat, Śpij Słodko, AniołkuPoloverse. Pomysłodawca projektu komiksowego Advent, współtwórca Rzeźzina. Swoje prace tworzy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych metod – ołówka i tuszu. Lubi eksperymentować i się rozwijać. Całym sercem kocha komiksy i nie potrafi bez nich żyć. Wielki pasjonat self-publishingu i komiksowej sceny niezależnej.

Patronat nad wydarzeniem objął portal betoniarka.net

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Czopek Piotrek sięga tam, gdzie wzrok nie sięga

Wiedźmin — Ballada o dwóch wilkach-Tom 7