in , ,

DC Comics ogłasza nowy Kryzys

Ku zdziwieniu absolutnie nikogo

Wszyscy wiemy, że jeśli DC Comics coś kocha, to jest to Kryzys. W Polsce mieliśmy okazję przeczytać Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i Kryzys Tożsamości, a w sierpniu dołączy do nich Nieskończony Kryzys. Do tych pozycji oraz Zero Hour: Crisis in Time i Final Crisis wydawnictwo zamierza dodać we wrześniu kolejną.

Heroes in Crisis napisze Tom King (Batman z linii Odrodzenie DC), a zilustuje Clay Mann. Historia koncentrować się będzie wokół Sanktuarium, sekretnego miejsca zbudowanego przez Supermana, Batmana i Wonder Woman. Służy ono pomocą superbohaterom, którzy na skutek swych przeżyć muszą radzić sobie z traumą. Historia ma mieć siedem części i opowiadać o sprawie morderstwa, do którego dochodzi, ponieważ Sanktuarium kogoś zawiodło. Co więcej, komiks będzie też skupiał się na tym, jak różni bohaterowie radzą sobie z traumatycznymi przeżyciami.

Tom King po raz pierwszy wspomniał o Sanktuarium w lutym tego roku, zapowiadając nowy projekt, poruszający tematykę traumatycznych przeżyć. Od tego czasu robił fanom “smaka” na komiks w swojej serii o Batmanie. Właśnie do Sanktuarium Harley Quinn zabiera przechodzącą załamanie Poison Ivy. Trafia tam też, nękany poczuciem winy, Booster Gold, po tym jak jego błędy doprowadzają do katastrofy. W serii Deathstroke Christophera Priesta, Batman chce tam zabrać podstarzałego superbohatera, Human Dynamo, który obwinia się za śmierć kolegów z drużyny. Jednak mężczyzna, obawiając się, jak niebezpieczna mogłaby być jego moc, jeśli ulegnie on starczej demencji, wybiera śmierć w walce z tytułowym zabójcą.

Booster i Harley są na pierwszym planie na ujawnionej okładce Heroes In Crisis, sugerując, że oboje będą mieli rolę do odegrania w historii. Wśród zebranych bohaterów możemy zobaczyć też postacie Scotta Free i Big Bardy z pisanej przez Kinga serii Mister Miracle. Obok nich stoi Człowiek Latawiec, pomniejszy antagonista z serii o Batmanie. Biorąc pod uwagę, że King używał tych postaci, by badać, jak na ludzi wpływają traumatyczne przeżycia, można podejrzewać, iż ich obecność jest nieprzypadkowa.

O ile nie można wierzyć takim okładkom, o tyle interesujące jest, jak wyraźną pozycję, za Wielką Trójką, ale przed innymi bohaterami, zajmują na niej również Cyborg, Martian Manhunter, Batgirl i Wally West Flash (ten ostatni, co wyjątkowo znaczące, jest na bardziej rzucającym się w oczy miejscu niż “główny” Flash DC, Barry Allen). Każda z tych postaci ma tragiczne wydarzenia wpisane w swoją historię. W przypadku dwóch pierwszych są one wręcz częścią ich superbohaterskiej genezy. Możliwe więc, że również mogą mieć rolę do odegrania w planowanej historii.

Procent [Żyjek#6]

Komiksowa “Pułapka czasu” [recenzja]