in , ,

Deadpool – 10 – Deadpooliana wybrane [recenzja]

W maju Deadpool powraca nie tylko na ekrany kin, ale także w kolejnym tomie swojej serii wydawanej w ramach linii Marvel NOW! przez wydawnictwo Egmont. A że jest to jubileuszowy, dziesiąty tom, dlatego przyjdzie nam śledzić przygody Najemnika z nawijką przez całe 192 strony!

W jakie tarapaty tym razem wpakował się Wade?

Opis wydawcy: Dziesiąty tom serii o pyskatym najemniku, który w ostatnich latach wyrósł na jednego z najpopularniejszych bohaterów Marvela. Tym razem Deadpool „pomaga” Spider-Manowi, broni wodnego parku rozrywki i z pomocą Steve’a Rogersa stawia czoło wrogom próbującym sklonować Wolverine’a. Na koniec wyrusza z Thanosem na poszukiwanie Śmierci i spotyka zupełnie nieznaną drużynę zwaną Strażnikami Galaktyki.

Jak widać na załączonym opisie, tym razem mamy do czynienia ze zbiorem krótkich historii, przy czym mini-seria Deadpool kontra Thanos stanowi połowę tego albumu.

Chciałbym na początku zaznaczyć, iż przed lekturą tego komiksu nie trzeba znać treści wcześniejszych tomów serii. Przygody umieszczone w albumie są zamknięte, a co bardziej istotne wydarzenia, do których odnosi się fabuła, są wyjaśnione.

Historie zawierają sporą dozę humoru oraz nawiązań do pop kultury. Lecz należy pamiętać, iż Deadpool jest przede wszystkim postacią tragiczną, o czym momentami przypomina nam historia z udziałem Thanosa. Mimo iż obie te postacie znacznie się różnią to jednak coś ich łączy, o czym możemy się dowiedzieć śledząc ich wspólną misję mającą na celu uwolnienie Pani Śmierci.

Na łamach albumu przewija się spore grono znanych postaci z uniwersum Marvela, w tym m.in. agent Coulson relaksujący się na Haiti (co nawiązuje oczywiście do serialu Agents of S.H.I.E.L.D.). Tylko w komiksach o Deadpoolu możemy ujrzeć Dra Dooma odzianego wyłącznie w szlafrok 😀

Należy pamiętać, iż historie Deadpoola niekoniecznie nadają się dla młodszych czytelników. Deadpooliana charakteryzują się wysokim poziomem brutalności, o czym może świadczyć kadr w którym Thanos dosłownie przerobił Wade’a na mokrą plamę.

Gorąco polecam Deadpooliana wybrane! Stanowią one świetne źródło dobrego humoru oraz pozwalają wczuć się w klimat przed udaniem się na seans Deadpoola 2. W tym albumie każdy znajdzie sobie historię,  która najbardziej mu przypasuje.  Dla mnie najlepsza była ta z udziałem Brute Force. A która Tobie się spodobała najbardziej? Daj nam znać w komentarzu.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękujemy wydawnictwu Egmont.

Dane techniczne:

  • Scenariusz: Gerry Duggan, Nick Giovannetti, Christopher Hastings, Paul Scheer, Tim Seeley
  • Rysunek: Elmo Bondoc, Jacopo Camagni, Salva Espin, Scott Kolins
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Tytuł oryginalny: Deadpool: The Ones with Deadpool, Deadpool vs Thanos
  • Liczba stron: 192
  • Format: 165×255 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Cena okładkowa: 49,99 zł

Czerwcowe nowości Egmontu

Bohaterem być… “Troll Bridge” Terry’ego Pratchetta [video]