in , , ,

Film animowany Suzume w polskich kinach

Już niedługo, bo 21 kwietnia tego roku w polskich kinach należących do sieci Multikino, Helios oraz Cinema City będzie miał premierę kolejny japoński film animowany – tym razem będzie to Suzume (jap. Suzume no Tojinari), tytuł który miał swoją premierę w Japonii w listopadzie 2022 roku. Osobą odpowiedzialną za jego scenariusz i reżyserię jest Makoto Shinkai, osoba która znana jest m.in. z filmu Kimi no na wa (Twoje imię). Czas jego trwania to 122 minuty.

Poniżej opis oraz zapowiedź filmu:

W małym, spokojnym miasteczku na japońskiej wyspie Kyushu, 17-letnia Suzume mieszka z ciotką od czasu, gdy jako mała dziewczynka straciła matkę.

Pewnego dnia w drodze do szkoły spotyka tajemniczego chłopaka o imieniu Souta, który szuka drzwi. Suzume idzie za nim w góry i znajduje stare, zniszczone drzwi stojące samotnie wśród ruin. Pod wpływem impulsu Suzume przekręca klamkę i uwalnia wszystkie nieszczęścia, które miał zawierać portal. W całej Japonii otwierają się kolejne drzwi, zagrażając ludności nieświadomej nadchodzącego niebezpieczeństwa. Suzume i Souta wyruszają w podróż, by ponownie je zamknąć i powstrzymać apokalipsę.

Podróż Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu (południowo-zachodnia Japonia), kiedy spotyka chłopaka, który szuka tajemniczych drzwi. Suzume znajduje je zniszczone pośród ruin, jakby były osłonięte przed jakąkolwiek katastrofą. Suzume zdaje się być przyciągana przez ich moc i sięga aby je otworzyć… Drzwi zaczynają otwierać kolejne drzwi w całej Japonii, siejąc zniszczenie. Suzume musi zamknąć te portale, aby zapobiec dalszej katastrofie.

 

Zapowiedź nowego tytułu od wydawnictwa Kotori

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa 6