in , ,

Geoff Johns ustępuje z pozycji

Jeden z kierowników DC chce skupić się tylko na pisaniu

Zaledwie w tydzień po odejściu Diane Nelson z pozycji prezes DC Entertainment, Geoff Johns ogłosił swoje odejście ze stołka Głównego Kierownika Kreatywnego/Prezesa firmy. Zastąpi go na nim Jim Lee.

W Polsce Johns jest zapewne najlepiej znany z takich pozycji, jak Nieskończony Kryzys, Flashpoint: Punkt Krytyczny, Wieczne Zło, Shazam!, Liga Sprawiedliwości i Amerykańska Liga Sprawiedliwości z linii Nowe DC Comics oraz Odrodzenie Uniwersum DC. Wedle oficjalnych informacji dalej pracuje nad scenariuszem do filmu Wonder Woman 2. Jest też scenarzystą filmu Green Lantern Corps, który opisywany jest jako “Zabójcza Broń w kosmosie” i będzie skupiał się na postaciach Hala Jordana i Johna Stewarta.

Johns nie opuszcza jednak komiksów. Wciąż pracuje nad Doomsday Clock, długo oczekiwanym zderzeniem światów DC i Strażników Alana Moore’a. Piąty z planowanych dwunastu zeszytów tego dwumiesięcznika wyszedł 30 maja. Johns założy też własny imprint, the Killing Zone, w którym planuje skupiać się na nowych i mniej znanych postaciach ze świata DC. Jak na razie zapowiedziano dwie pozycje pod tym znakiem. Jedną będzie kontynuacja wydanego w Polsce Shazam!, zapowiadana na jesień tego roku. Drugą – rozwinięcie wątku trzech Jokerów, które Johns poruszał w Lidze Sprawiedliwości i Odrodzeniu Uniwersum DC. The Three Jokers nie ma określonej daty premiery, ale wiadomo, że zilustruje je Jason Fabok.

Miejska dżungla [W podróży #12]

Nowe informacje i opóźnienia DC Zoom [nowe idzie #1.5]