in , ,

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni #2: Światło w butelce

Pierwszy tom serii Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni był trzymającym w napięciu, pełnym akcji komiksem a jego zakończenie było iście epickie. Dlatego z niecierpliwością wyczekiwałem tomu drugiego – Światło w butelce.

Opis wydawcy: Korpus Zielonych Latarni został niemal całkowicie wymordowany, Green Lanterni tylko siłą woli uniknęli unicestwienia. Stoją w pierwszym i jedynym szeregu obrońców wszechświata. Korpus Sinestro nazywano tyranami i terrorystami, ale strachem zdołali zaprowadzić porządek pośród chaosu. To arcywrogowie Green Lanternów. Teraz te dwie wrogie armie muszą zjednoczyć siły w walce z większym zagrożeniem: awatarem chciwości o imieniu Larfleeze! Orange Lantern uwięził obie armie w butli i tylko Hal Jordan, największy Green Lantern, oraz Kyle Rayner, wszechpotężny White Lantern, mogą tam dotrzeć. Czy chciwość zatriumfuje? Czy zaprzysięgli wrogowie zdołają współpracować, by wszechświat ponownie rozświetlił blask sprawiedliwości?

Fabuła jest bezpośrednią kontynuacją tomu pierwszego. Utrzymuje ona równe tempo i posiada kilka zaskakujących zwrotów akcji.  Osobiście wolę te momenty historii, gdy nie skupia się ona na głównym bohaterze, Halu Jordanie. Dużo ciekawej wypadają momenty ukazujące przygody reszty Korpusu Zielonych Latarni, zwłaszcza gdy musi on współpracować z Korpusem Sinestro. Liczne spięcia zastanawiają czytelnika na jak długo ten sojusz będzie możliwy?

Warto zaznaczyć, iż komiks ten bardziej docenią czytelnicy zaznajomieni z dotychczasowymi historiami Korpusu Zielonych Latarni. Są tu wspominane wydarzenia mające miejsce sprzed pierwszego tomu linii DC Odrodzenie (DC Rebirth). Pojawiają się starzy przyjaciele oraz wrogowie. Twórcy zaserwowali czytelnikom nawet easter egg z udziałem nieszczęsnego Lobo powstałego na potrzeby linii New 52.

Poza główną historią, na końcu albumu znajduje się rozdział, którego akcja ma miejsce 60 lat później. Zastosowano w nim ciekawy sposób przedstawienia z innej perspektywy wydarzeń mających miejsce wcześniej w komiksie oraz zaprezentowania tego co czeka czytelników w przyszłości na łamach serii Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni.

Oprawie graficznej komiksu nie można nic zarzucić. Pracowało nad nią spore grono artystów i każdy z nich spisał się bardzo dobrze. Warto również wspomnieć o dobrze dobranych kolorach, które w komiksach o Green Lanternie odgrywają ważną rolę.

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po Światło w butelce jak i poprzedni tom serii, czytelników którzy zainteresowani są kosmicznym aspektem uniwersum DC. Seria Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni zapewni Wam sporą porcję rozrywki, nawet jeżeli nie znacie przygód Korpusu poprzedzających linię DC Odrodzenie.

Dane techniczne:

  • Scenariusz: Robert Venditti
  • Rysunek: Rafa Sandoval, Ethan Van Sciver, V Ken Marion, Ed Benes
  • Tytuł oryginalny: DC Rebirth: Hal Jordan and The Green Lantern Corps Vol. 2: Bottled Light
  • Wydawca oryginalny: DC Comics
  • Liczba stron: 132
  • Format: 165×255 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Cena okładkowa: 39,99 zł

Spotkanie z autorami “Polish Porno Graphics” [Warszawa]

“Fantazmaty”. Antologia fantastyki za darmo