in , , , , ,

Maluch w przedszkolu [recenzja]

Każdego malucha czeka taki wielki moment, kiedy po raz pierwszy pójdzie do przedszkola. Jest to dla niego coś nowego i nieznanego. Żeby pomóc mu przygotować się do tego, sięgamy po różne książeczki. Właśnie na rynku pojawiła się nowa książeczka, która może pomóc maluchom.

Maluch w przedszkolu to w skrócie historia o tym, co maluch robi w przedszkolu. Historia jest prosta, ale bardzo ciekawie opowiedziana. Prócz tytułowego Malucha w książce poznajemy jego kolegów i koleżanki oraz ich wychowawczynię Panią Syrenkę. Na kolejnych stronach widzimy, co ciekawego można robić w przedszkolu. Dzieci bawią się, malują, grają w gry, uczą się pieczenia ciasteczek, słuchają czytanych przez Panią bajek i mają leżakowanie.

Podczas wspólnej lektury poznajemy różne aktywności, jakie dzieci mają w przedszkolu. Widzimy, że czas tam spędzony może być bardzo interesujący i różnorodny. A najważniejsze, że nie jest to straszne miejsce, tylko takie gdzie dużo się dzieje i można poznać nowych przyjaciół.

Na każdej stronie są tylko cztery linijki rymowanego tekstu. Główną rolę pełnią tu bardzo ciekawe ilustracje. Wszystkie detale nawiązują do motoryzacji. Ciasteczka, jakie pieką, są w kształcie znaków drogowych albo nakrętek, a wśród zabawek możemy znaleźć różnego rodzaj klucze. Wśród aut, które chodzą do przedszkola, znajdziemy nie tylko auta osobowe, ale i pojazdy budowlane. Ich obecność jest bardzo fajnie wykorzystana. Dźwig ściąga zabawki z najwyższej półki, walec wałkuje ciasto, a koparka bawi się w piaskownicy.

W ramach serii wydawniczej Maluch została wydana również puzzlogra wyścigowa Bum i Brum Rajd Malucha. Jej recenzję znajdziecie w filmiku poniżej. A uważny czytelnik zauważy, że maluchy w przedszkolu też się w nią bawią.

Mojej córce Maluch w przedszkolu bardzo się spodobał i chętnie do niego wraca. Kiedy przygotowywaliśmy ją do pierwszego dnia w przedszkolu, sięgnęliśmy po różne książeczki. Szkoda, że w tamtej chwili nie było na rynku tej książki, ponieważ byłoby to ciekawe urozmaicenie. Jednak nic straconego, ponieważ młodszego synka też czeka pierwszy dzień w przedszkolu.

Książkę bardzo polecam. Na pewno spodoba się małym fanom motoryzacji oraz pomoże przygotować się na pierwszy dzień w przedszkolu. Polecam od razu sięgnąć po książkę i grę.

Opis wydawcy:
Nowa seria z bohaterami bestsellerowej książki “Opowiem ci, mamo, co robią auta” Artura Nowickiego! 

Maluch jest w przedszkolu, razem z kolegami. 
Koledzy mu mówią: – Baw się razem z nami! 
Grają w ciuciubabkę, w chowanego, w berka. 
Na piłkę i bramki Maluch także zerka. 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać dzień w samochodowym przedszkolu? Całkiem podobnie jak u dzieci! Są tu koledzy, przytulanki, wspólne zabawy i nauka, czytanie książeczek, spacery, a nawet leżakowanie. W przedszkolu jest fajnie! Izabela Mikrut, autorka wiersza, i Artur Nowicki, twórca ilustracji, zapraszają do świata samochodów.

Dane techniczne:
Tytuł: Maluch w przedszkolu
Scenariusz: Izabela Mikrut,
Ilustracje: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 200 × 260 mm
ISBN:  978-83-10-14063-0
Wiek: 3+

Diuna: Ród Harkonnenów – tom 1. [recenzja]

Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera – zapraszamy do nadsyłania kandydatur!