in , , , ,

Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży [recenzja]

Już niedługo wakacje, podczas których wybierzemy się z naszymi pociechami na nie jedną wyprawę. Żeby maluchy dobrze do tego przygotować, można sięgnąć po książeczkę z ulubionymi bohaterami – Felusiem i Guciem.

Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży to pełna zadań książeczka dla dzieci w wieku 5+. W środku znajdziemy kolorowanki, zagadki i to, co dzieci lubią najbardziej, czyli naklejki.

Na okładce umieszczony jest bilet na podróż, gdzie mały czytelnik może się podpisać. Następnie przechodzimy do krótkiej czytanki, która wprowadza w temat. Jest to również pierwsze zadanie, ponieważ część słów jest zastąpione rysunkami i dziecko może samo rozszyfrować jakimi środkami transportu podczas wakacji podróżują Feluś i Gucio.

Kolejne strony to następne zadania. Każde jest inne i ćwiczy inną umiejętność. Na przykład trzeba będzie znaleźć odpowiednie rzeczy na letni wyjazd, dopasować skarpetki do pary, narysować własną mapę, przejść przez labirynt, połączyć cyferki czy stworzyć własny środek transportu. Do części zadań będą potrzebne dołączone do książeczki naklejki. Wśród nich znajdują się specjalne czarno-białe, które można później pokolorować. Na końcu książeczki znajdziemy też miejsce na pamiątkę z wyprawy dziecka.

Wykonywanie przez dziecko zadań z książeczki może być też świetnym pretekstem to tego, żeby porozmawiać z nim na temat nadchodzących wakacji. Razem można omówić środki transportu i zdecydować, jakim wspólnie wybierzemy się w podróż. Wykonując zadanie dotyczące pakowania zdecydujemy co nam będzie potrzebne, a podczas zadania z widokami zza okna pociągu zastanowimy się, czy my też zobaczymy to samo podczas podróży.

Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży na pewno spodoba się małym fanom Felusia i Gucia. Zadania są bardzo różnorodne i na pewno rozwiązywanie ich przyniesie dziecku wiele frajdy i zapozna je ze słownictwem związanym z podróżowaniem.

#współpracarecenzencka

Opis wydawcy:
Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku książeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci. 
Tom “Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5–6 lat. 
Wydanie z naklejkami kolorowymi i do kolorowania!

Dane techniczne:
Tytuł: Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży
Scenariusz: Katarzyna Kozłowska
Ilustracje: Marianna Schoett
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 205 × 250 mm
ISBN:  978-83-10-14031-9
Wiek: 5+

Znamy harmonogram Międzynarodowych Mistrzostw Pokémon Ameryki Północnej!

Tam, gdzie pada cień [recenzja]