in , , ,

Pops i Boti uczą angielskiego [recenzja serii]

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na naukę języka obcego? Niektórzy wykonują fiszki ze słówkami, chodzą na kursy, czytają książki napisane w danym języku, uczą się na pamięć, czy też prowadzą rozmówki. Natomiast dzieci, bardzo szybko uczą się poprzez obserwacje tego, co robią inni. Dlatego, nauka języka angielskiego z Popsem i Boti to będzie świetna zabawa, związana z naśladowaniem konkretnych działań, mających miejsce podczas zapoznawania się z ich przygodami.

Wspomniany potworek Pops i pszczółka Boti to bohaterowie serii książek, dzięki którym nauka języka angielskiego będzie zajęciem umilającym czas, a nie, nieprzyjemnym obowiązkiem.

Pops i Boti uczą angielskiego. Ubrania i pogoda to pierwsza propozycja, która trafiła w ręce czytelników. Potworek oraz pszczółka wybierają się do sklepu. Dzięki temu, że Pops przymierza ubrania, można wraz z nim nauczyć się ich nazw w języku angielskim. Za pomocą maszyny, która dopasowuje ubiór do pogody, czytelnik podąża za zwrotami związanymi z pogodą, które również przedstawione są w języku angielskim. Gdy potworek wchodzi do stylizatora, znowu następuje powtórka nazw ubrań. Kapelusz – dla Popsa – na każdą pogodę, to pomoc w utrwaleniu zwrotów związanych z pogodą.

Pops i Boti uczą angielskiego. Części ciała i liczby to kolejna propozycja przygód potworka oraz pszczółki. Tym razem, wspólnie udają się do lekarza. Dzięki tej wizycie można zajrzeć do wnętrza Popsa i zapoznać się z nazwami części jego ciała. Z nazwami części ciała spotkamy się również na wykładzie w uniwersytecie dla potworów. Z liczbami w języku angielskim mamy do czynienia podczas liczenia palców u rąk oraz wchodzenia po schodach. Pomyśleliście pewnie, co może być ciekawego w liczeniu palców u rąk? Spieszę z odpowiedzią. Zaciekawiony będzie każdy, kto powątpiewa w ich ilość. Powinno być ich dziesięć. Lepiej, sprawdźcie szybko, czy macie wszystkie…

Bohaterowie obydwu książek są tak pozytywni, że chciałoby się podążać za nimi w kolejnych przygodach. Po zapoznaniu się z opisanymi pozycjami chce się więcej i więcej. Zawsze uśmiechnięta pszczółka Boti oraz żółty potworek Pops to zgrany duet, który w sposób humorystyczny wzajemnie się uzupełnia.

Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok czytelnika. Są dopracowane w każdym szczególe. Przedstawiają pomysłowe sytuacje, dzięki którym nazwy ubrań, części ciała oraz liczby i zwroty związane z pogodą – w języku angielskim – zostają zapamiętane. W książkach pojawia się element powtórzenia. Następuje kolejne podejście do tych samych słówek, co pozwala na utrwalenie materiału, a to wszystko poprzez zabawę.

Kartonowe strony to dobra opcja dla młodszych odbiorców literatury. Dzięki stronom wykonanym z trwałego materiału, książki posłużą dłużej.

Te dwie pozycje to nie są podręcznikowe opowiadania. To wciągające historie, z wplecionymi w nie słówkami i zwrotami w języku angielskim. Jest to zachęta do nauki, ale nie ma tutaj mowy o uczeniu się. Wszystko dzieje się samo, dzięki zabawnej podróży w świecie Popsa i Boti.

Zapewniam, że wraz z Popsem i Boti, dziecko chętnie sprawdzi, czy ma dziesięć paluszków u rąk, zapozna się z częściami ciała potworów, ubierze się i to… odpowiednio do pogody. Wspominałam już, że całe to słownictwo jest w języku angielskim?

#Współpraca recenzencka

Opis wydawcy:

Pops i Boti uczą angielskiego. Ubrania i pogoda

Pops i Boti wybrali się do butiku z ubraniami. Będą im tam pomagać maszyna dopasowująca strój do pogody oraz stylizator proponujący najmodniejsze kreacje. Odwiedzą też sklep Od Czapy, gdzie każde nakrycie głowy to mały cud techniki. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co przymierzał Pops, koniecznie zajrzyjcie do środka!
“Pops i Boti uczą angielskiego” to seria edukacyjna wspierająca przyswajanie słówek, opracowana przez autorkę z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Uroczy żółty Pops i jego przyjaciółka Boti przeżywają ciekawe przygody, a dzieci poznają słownictwo z różnych dziedzin. Najprzyjemniej uczyć się przez zabawę – i tutaj na pewno jej nie zabraknie!

Pops i Boti uczą angielskiego. Części ciała i liczby

Pops i Boti poznają robota z zepsutą nogą. Muszą mu pomóc, bo Doktor Potwór nic na to nie poradzi! Zabierają nowego przyjaciela do mechanika, który zna się na rzeczy. Robocie nosy, uszy, brzuszki, nogi, a nawet pupy – wszystko się znajdzie! Będzie to też okazja, by poznać niezwykłe części ciała potworów, jak płetwy czy dzioby, oraz dużo liczyć – na przykład, by odkryć, ile kto ma palców.
“Pops i Boti uczą angielskiego” to seria edukacyjna wspierająca przyswajanie słówek, opracowana przez autorkę z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Uroczy żółty Pops i jego przyjaciółka Boti przeżywają ciekawe przygody, a dzieci poznają słownictwo z różnych dziedzin. Najprzyjemniej uczyć się przez zabawę – i tutaj na pewno jej nie zabraknie!

Dane techniczne:
Tytuł: Pops i Boti uczą angielskiego. Ubrania i pogoda
Autorka i ilustratorka: Ewa Podleś
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2024
Liczba stron: 28
Wiek: 3-6

Tytuł: Pops i Boti uczą angielskiego. Części ciała i liczby
Autorka i ilustratorka: Ewa Podleś
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2024
Liczba stron: 28
Wiek: 3-6

Kora dziecko słońca [z teatralnego notesu]

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa 9/2024 (41)