in , , , ,

Lady Killer [recenzja] #mniesiepodoba

Typowe amerykańskie przedmieścia czyli mnóstwo podobnych wypielęgnowanych trawników, tysiące podobnych do siebie domów. I oczywiście przykładna pani domu w nieskazitelnej garsonce, udająca się do pracy tak jak tysiące innych domokrążców – sprzedawców …od domu do domu…Nasza bohaterka ma jednak pewną przypadłość … nie chodzi po wszystkich domach … ona dokładnie wie kogo ma zastać i pod jakim adresem i dokładnie wie, że osoba ta nie będzie miała szansy przeżyć tego spotkania…

 Komiks opowiada historię Josie Schuller, idealnej żony i matki, która prowadzi podwójne życie jest płatnym mordercą.Nienaganny ubiór i maniery to nie wszystkie atuty głównej bohaterki, równie dobrze co nożem może posłużyć się młotkiem, a każdy, podkreślmy to, każdy przeciwnik nie stanowi dla niej bariery nie do przejścia, bez względu na koszty.

Co do samej treści, jeżeli przez przypadek nie będziecie chcieli sięgnąć po ten tytuł, to spoiler: „Josie Schuller wydaje się być idealną gospodynią domową. Mieszka w Seattle w 1962 roku z mężem Gene’em, ich córkami bliźniaczkami Jane i Jessicą oraz niemiecką matką Gene’a Gretą, którą rodzina nazywa Matką Schuller. Kiedy domownicy są w pracy i szkole, ona gotuje, sprząta, a także mówi im, że jest wolontariuszką w miejscowym hospicjum. Jednak Josie prowadzi podwójne życie, a kiedy twierdzi, że załatwia sprawy dla innych, jest w rzeczywistości bardzo skutecznym kontraktowym zabójcą, który wykorzystuje wiele postaci – w tym damę z Avon i króliczka – do wykonywania zadań. Za pośrednictwem Davida Pecka dostaje pracę z podejrzanej organizacji. Pośrednik jest przykładem pewnego siebie i uprzejmego zabójcy. Jednak jego wizyty wzbudziły podejrzenia matki Schuller i przypuszcza ona, że Josie coś knuje.

Zarówno Peck, jak i jego szef Stenholm zaczynają mieć problem z zaakceptowaniem rosnącej niezależności Josie, która przedkłada obowiązki rodzinne nad pracę najemnego zabójcy. Sprawy osiągają punkt kulminacyjny, gdy zostaje ona wyznaczona do zabicia młodego chłopca. Był on świadkiem morderstwa rodziców. Josie ostatecznie nie jest w stanie go zabić, ale Stenholm przewidział to i wysłał Pecka, aby go wyeliminował. Po pościgu i walce jest w stanie uciec w E-Type Pecka.

Wiedząc, że firma chce jej śmierci, rekrutuje dwóch innych zabójców, chińsko-amerykańską Ruby i starszego Irvinga. Ponieważ zarówno Peck, jak i Stenholm będą obecni na Światowych Targach w Seattle, Josie i Ruby zgłaszają się jako hostessy celem zastawienia pułapki. Plan komplikuje niespodziewana wizyta na Targach, rodziny głównej bohaterki. Niemniej jednak Josie jest w stanie wymknąć się i zabić trzech agentów, których przyprowadził Peck, i zostawia Ruby, aby go wykończyła, podczas gdy ona zajmuje się Stenholmem. Jednak Irving przybywa, aby powiedzieć jej, że Ruby ma kłopoty i z lubością przejmuje wykonnie wyroku na Stenholmie. Peck zabija Ruby, miażdżąc jej głowę, ale Josie strzela mu w twarz. Świadkiem walki jest matka Schuller, która rozpoznaje w Irvingu kogoś o imieniu Reinhardt. Konfrontuje się z Josie, która zastanawia się, czy teściowa chce dowiedzieć się, kim ona naprawdę jest.

Josie pozostaje z mężem, który bezczynnie zastanawia się, czy powinna znaleźć własną pracę. Josie zgadza się, że samodzielne rozpoczęcie działalności byłoby świetnym pomysłem.”

I co zachęciło, czy zabiło nudą to streszczenie akcji ?!…

Ja jestem na tak.

Okładka “Lady Killer” przyciąga uwagę, głównie za sprawą wizerunku pięknej kobiety, która nie boi się pobrudzić sukni krwią. Komiks jest pełen akcji i humoru, a rysunki są dynamiczne i lekko erotyzujące, nawiązujące w swojej stylistyce do pozycji superbohaterskich ze złotej ery komiksu, ale w nowoczesnym pop-artowskim sznycie. “Lady Killer” to świetna propozycja dla miłośników kryminałów i komiksów akcji z niepokojem będę czekał na drugą część cyklu …

Dane Techniczne:

Tusz/kolor:Laura Allred
Seria:Lady Killer (#1)
Format:170×260 mm
Liczba stron:136
Oprawa:miękka
Papier:kredowy
Druk:[“kolor”]
ISBN-13:9788365454850
Data wydania:14 kwiecień 2023

Autor: Arnold Woliński

Mizukon 2023

Zapowiedź nowych tytułów od wydawnictwa J.P.Fantastica