in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #16

Środek lata, a Wy piszecie listy! Poniżej fragment jednego, relacja z wrocławskiej Tamki od Kasi K.

“KLIN we Wrocławiu to impreza w klimacie warszawskiej ADY Puławskiej, ale bardziej… plażowa. Stoliki wystawców poustawiane na dworze zostały zaopatrzone w leżaki, co dało cudowne wrażenie kompletnego luzu i rozleniwienia (przy temperaturze przekraczającej 35 st. C ciężko było o cokolwiek innego). Atmosfera zatem bardzo fajna, zainteresowanie spotkaniami — przyzwoite, a miejsce wyjątkowe — Wyspa Tamka to zacieniony zakątek praktycznie w samym środku miasta, a jednak o własnym specyficznym „klimacie”. Rozmawiałam, na koniec imprezy, z organizatorką — Asią Grzałą — ponieważ niestety nie udało mi się już dotrzeć na rysowanie na żywo (nie mylić z bitwą komiksową!). Podobno się działo — pozytywnie i bardzo twórczo. Podsumowując: jak na pierwszą edycję na pewno impreza udana, trzymam kciuki za kolejne!”

Dzięki za relację, Kasiu!

Spotkania/rozmowy

W minionym tygodniu odbył się lajw z organizatorami Białograd Comic Con podsumowujący imprezę. Nagranie jest do obejrzenia na kanale Mikołaja Ćwika.


Festiwale

Najbliższa impreza mocno komiksowa (poprawcie mnie, jeśli się mylę) to Poznań Zin Fest, który odbędzie się 16 września, ale znamy już wystawców i wystawczynie oraz zaproszone osoby, sprawdźcie na ich IG.

Po drodze mamy jednak wrocławskie Dni Fantastyki pod koniec sierpnia, a na nich silną ekipę gości komiksowych. Z ogłoszonych osób będą:

  • Kuba Babczyński
  • Dem
  • Daniel Chmielewski
  • Kasia Nie
  • Rafał Szłapa

i pewnie inne, warto śledzić stronę wydarzenia.

Publikacje/premiery/zapowiedzi

Tydzień temu nie napisałam o kilku publikacjach niezalowych, które przyszły na świat w ostatnich tygodniach. Są to 32 już numer AKTu, nie wiem, która już Beletrystyka Roberta BELE Sienickiego, tym razem Niezwyciężona, pełnowymiarowy Cosmo Chris, którego zajawkę mieliśmy w formie darmozina na PFSK2023 oraz kolejna pozycja do kolekcji polskiego superhero „Rajtuzy sprawiedliwości”. Nadrabiamy!


Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera — zapraszam do kontaktu. Nieustannie zachęcam też do zapisu na newsletter.

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu? 
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Młody Leonardo [recenzja]

Mizukon 2023