in

Nagroda Hugo za cyberpunkowy komiks dla polskich twórców

Bartosz Sztybor i Krzysztof Ostrowski jako pierwsi Polacy w historii zdobyli międzynarodową nagrodę Hugo za komiks Cyberpunk 2077. Sny wielkiego miasta!

Nagroda Hugo (ang. Hugo Award) to amerykańska nagroda literacka przyznawana co roku przez uczestników Worldconu (World Science Fiction Convention) za utwory z gatunku science-fiction i fantasy. Jej nazwa pochodzi od imienia Hugo Gernsbacka, fundatora nagrody i założyciela magazynu SF „Amazing Stories”.

Bartosz Sztybor to polski dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy i komiksowy, scenarzysta komiksowy. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na MFK.

Krzysztof Ostrowski to polski wokalista, reżyser teledysków, grafik i autor komiksów. Lider zespołu Cool Kids of Death. Jest autorem takich komiksów jak: Plastelina, Nadzwyczajni. Pantofel panny Hofmokl (do scenariusza Dennisa Wojdy), Meandry języka polskiego, Więzy krwi.

Cyberpunk 2077. Sny wielkiego miasta to komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Dwoje młodych szabrowników przemierza ulice Night City, kradnąc cyberwszczepy, imprezując i relaksując się przy braindansach. Ona ma ambicję zostać królową gangów, on chciałby czegoś więcej – miłości, nadziei, prostego życia. W pogoni za marzeniami oboje stopniowo zbaczają z wytyczonej ścieżki. Ale w mieście takim jak Night City do sukcesu wiedzie tylko jedna droga. Albo pędzisz, walczysz i zmieniasz się z chwili na chwilę – albo umierasz…

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Spotkanie z Pawłem Chmielewskim

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #26