in

Robert Lewandowski w komiksie Marvela

Robert Lewandowski pojawił się jako postać w komiksie Marvela. Seria powstała przy współpracy z ESPN jako jedno z wydarzeń przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Rosji. Komiksy są dostępne online.

Seria ma w sumie trzynaście kilkukadrowych części. Poświęcone są one najciekawszym historiom piłkarzy (m.in. Cristiano Ronaldo, Leo Messi i właśnie Lewandowski) i reprezentacji, które zobaczymy na mundialu. Scenariusz do komiksu przygotował Fabian Nicieza,szkicował Diego Bernard, tusz nakładał J.P. Mayer, za kolory odpowiedzilny był Andrew Crossley, a VC’s Joe Sabino tworzył liternictwo.

Robert Lewandowski pojawił się w dwunastym epizodzie zatytułowanym Beware these three. Całość możecie zobaczyć tutaj: http://www.espn.com/espn/feature/story/_/id/23520706/world-cup-2018-marvel-comic (strona działa w bok, więc dobrze posługiwać się strzałkami z klawiatury, jeżeli korzystacie akurat z komputera).

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

“Jak wytresować smoka 3” [zwiastun]

Czerwcowe zapowiedzi mangowe