in , ,

Spotkanie z Falauke

28 września (czwartek) o godz. 18.00 na Kanale Książkowym odbędzie się spotkanie z Falauke, promujące jej najnowszy komiks „Czy wszystko smakuje”. Rozmowę poprowadzi Marta Kostecka. Ponieważ spotkanie ma formułę lajwa, zachęcamy do aktywnego udziału na czacie!

Falauke (Katarzyna Czarna) robi lalki, rzeźbi, i jest ilustratorką oraz komiksiarą. Mieszka w Krakowie, gdzie zajmuje się głównie tworzeniem komiksów, lalek i pracą przy filmach animowanych. W latach 2011-2017 publikowała w internecie paski komiksowe spod szyldu „Rainbowner”, po czym przerzuciła się na papier. Do niedawna wydawała tylko ziny i drobne produkcje niezależne, m.in. „Nie lubię, gdy jestem pijana”, „Bardzo ważne”, albumy z cyklu „Ziniarnia”. Pretestem do spotkania jest jej pierwszy pełnometrażowy album „Czy wszystko smakuje” wydany przez Kulturę Gniewu, który będzie miał premierę 22 września.

W swoim debiutanckim albumie Falauke zabiera nas w podróż po szemranych barach i ekskluzywnych restauracjach, rautach, weselach, jadłodajniach i fast foodach. Spoglądając przez ten kalejdoskop współczesnej gastronomii, widzimy nierzeczywiste oczekiwania pracodawców i klientów, niskie stawki, marne warunki pracy, a także to, że do przetrwania w tej branży konieczni są bliscy ludzie i dużo poczucia humoru.

Więcej informacji o artystce znajdziecie na stronie internetowej i w jej mediach społecznościowych: FB i Insta.

Partnerem wydarzenia jest Kultura Gniewu. Patronat nad spotkaniem objął portal betoniarka.net.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Retro

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #23