in , ,

Wydział 7 – #6 – Letnicy [Recenzja]

          Przedstawiam Wam długo oczekiwany 6 zeszyt polskiego Archiwum X, czyli serii Wydział 7, zatytułowany ,,Letnicy,,.
Mamy ponownie okazję przeczytać o kolejnych przygodach dobrze Nam znanych bohaterów z tzw. pierwszego sezonu serii.

Opis wydawcy:

Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa , która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.

Pod pozorem urlopu jego dotychczasowi członkowie wyjeżdżają na Kaszuby, aby ruszyć śladem teczki, skrywającej tajemnice z przeszłości jednego z nich. Mieszkańcy lasu mają jednak wobec nich własne plany…

          Scenariuszem do tego zeszytu zajął się ponownie Tomasz Kontny, którego fabuła jak zawsze reprezentuje wysoki poziom i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Rysownikiem tego tytułu tym razem jest Krzysztof Owedyk do którego rysunków nie mam żadnych zastrzeżeń. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że seria posiada szczęście do rysowników. ,,Letnicy” to potwierdzają. Chata pani Bagniewskiej, plebania oraz otaczająca je dzika przyroda oddają klimat złudnie spokojnego wiejskiego odludzia.
Natomiast elementy fantastyczne dobrze wkomponowują się w ,,realny świat”.

 

          W lipcu 1964 roku major Filip Dobrowolski oraz doktor Bogumiła Fiszer wraz ze swoimi rodzinami pod pretekstem wakacyjnego wyjazdu udają się na Kaszuby do miejscowości Węsiory. Zadaniem byłych członków W7 obecnie jest wyjaśnienie sprawy związanej z ich kolegą Szymonem Wilkiem z chęci poznania historii o której on im nie opowiedział a wydarzyła się w latach 50 i wpłynęła na jego życie.

 

         Reszty komiksu nie opiszę ponieważ nie mam zamiaru Wam psuć frajdy z czytania tego bardzo dobrego tytułu, który jak już wspomniałem powyżej ukaże nam  skrawek przeszłości znanego Nam z innych zeszytów Szymona Wilka.
Co więcej, wydarzenia ukazane w tym zeszycie wpłyną na decyzję bohaterów odnoście Wydziału 7.

 

           Zachęcam do zapoznania się z tym komiksem ze względu na fabułę jak i rysunki w nim się znajdujące. Jest to komiks, który czyta się jednym tchem a na takie wieczory jak teraz jest jak ulał.

 

Dane Techniczne:

Scenariusz:           Tomasz Kontny                         

Rysunki:                Krzysztof Owedyk

Wydawnictwo:       Ongrys

Oprawa:                miękka

Papier:                  kredowy

Druk:                     kolorowy

Cena okładkowa:  20 zł (wersja z specjalną okładką)

Yiu. wyd. zbiorcze – tom 2 [Recenzja]

Superman – Amerykański Obcy [RECENZJA]