in , ,

Zwiastun “Godzilla: King of the Monsters” [video]

Plakat Godzilla: King of the Monsters zaprezentowany na ComicCon. źródło: www.cbr.com

Na tegorocznym ComicConie zaprezentowany został zwiastun filmu Godzilla: King of the Monsters. Jest to trzecia produkcja wchodząca w skład nowego filmowego uniwersum zwanego potocznie MonsterVerse, który skupia się wokół najpopularniejszych dai-kaijū (wielkich potworów) jakimi są Godzilla oraz King Kong. Początek temu uniwersum zapoczątkował film Godzilla z 2014 roku.

Najnowszy film trafi na ekrany kin 31 maja 2019 roku. Poza tytułową Godzillą ujrzymy również inne klasyczne potwory wywodzące się z licznych produkcji japońskiej wytwórni Toho.

Sam zwiastun potwierdza udział takich bestii jak Rodan, Mothra czy King Ghidorah (Monster Zero), które zostały zapowiedziane w scenach po napisach końcowych filmu Kong: Wyspa Czaszki (Kong: Skull Island) z 2017 roku. Lecz co ciekawe w trakcie panelu dyskusyjnego na ComicConie, reżyser najnowszej produkcji, Michael Dougherty przyznał iż poza wyżej wymienionymi potworami na widzów czekają również inne niespodzianki.

Ale przejdźmy do zwiastunu. Oto i on:

Czuć moc, prawda? 🙂 Niestety jeszcze niecały rok trzeba czekać na premierę, a do tego czasu warto przypomnieć sobie poprzednie dwie produkcje tego uniwersum. Zachęcam również do odwiedzenia strony http://www.monarchsciences.com/, gdzie możecie wspomóc organizację MONARCH w śledzeniu Godzilli oraz zapoznać się z uzyskanymi danymi na temat pozostałych trzech potworów, albo jak określa je organizacja, Tytanów.

Ponadto warto zapoznać się z filmami animowanymi o Godzilli jakie w swojej ofercie ma platforma Netflix. Godzilla: Planet of the Monsters oraz Godzilla: City on the Edge of Battle wchodzą w skład trylogii, której zwieńczeniem będzie trzeci film, mający datę premiery w Japonii zaplanowaną na Listopad tego roku – Godzilla: Planet Eater / Godzilla: Eater of Stars. 

Jak widać jest to świetny okres dla fanów Godzilli 🙂 Dajcie proszę znać w komentarzach jak podoba Wam się zwiastun i czego oczekujecie po nadchodzącym filmie. I dobrze zapamiętajcie słowa Charlesa Dance’a: Long live the King.

Pierwsze zwiastuny “Titans” i “Young Justice: Outsiders” [video]

Zwiastun “Aquamana” [video]