in , ,

Ani Chybi Magia #1 [recenzja]

Ani Chybi Magia jest nową serią komiksową od wydawnictwa Sol Invictus. Sądząc po pierwszym numerze, ta seria komediowa osadzona w klimatach fantasy jest adresowana przede wszystkim do męskiego czytelnika. Seksistowskie teksty oraz golizna są dominującym elementem fabuły.

Przedstawiona w komiksie historia rozpoczyna się od złowienia złotej rybki przez czterech dojrzewających chłopców. Jak w znanej baśni tak i tutaj rybka w zamian za wolność obiecuje spełnić życzenia protagonistów. A jakie mogą mieć życzenia nierozgarnięci nastolatkowie z burzą hormonów? Łatwo się domyślić, lecz biorąc pod uwagę, iż mamy tu do czynienia z komedią, plany chłopców nie mogły pójść po ich myśli. Chcąc przywrócić wszystko do dawnego stanu rzeczy, bohaterowie wyruszają w podróż. Czy będziemy mieli tu do czynienia z klasyczną historią podróży, tak popularną w gatunku fantasy? Zapewne tak, lecz na pewno będzie wzbogacona dużą dawką humoru, mającego za nic poprawność polityczną.

Rysunki, kolory oraz “nieład” w ułożeniu kadrów sprawiają, iż komiks ten od pierwszej strony utrzymuje dynamikę przedstawianej historii. Uwagę czytelnika przykuwają także przesadnie wyeksponowane kobiece krągłości, ukazywane co kilka kadrów.

Warto wspomnieć o twórcach tego komiksu, który jest debiutem Łukasza Żukowskiego (scenariusz) oraz Piotra Czaplarskiego (rysunek i tusz). Odpowiedzialny za kolory Alek Wałaszewski ma już na swoim koncie prace nad wcześniejszymi produkcjami wydawnictwa Sol Invictus: Zgroza #1 oraz Exclamation. Niezmiernie cieszy fakt, iż początkujący autorzy komiksowi mają możliwość zaistnienia na polskim rynku, nawet pracami charakteryzującymi się mało wyrafinowanym humorem.

Ani Chybi Magia jest intrygującą pozycją, która przez swój specyficzny poziom humoru nie przypadnie każdemu do gustu, lecz na pewno wyróżnia się na tle innych, obecnie wychodzących serii komiksowych. Z niecierpliwością wypatruję kolejnego numeru i życzę sukcesów twórcom serii.

Dane techniczne:
Liczba stron: 44
Format: 170×260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor

Marcowe zapowiedzi mangowe

Przygody Betona #01