in ,

Babskim okiem. Komiksowe podsumowanie roku [nagranie rozmowy]

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, która odbyła się na Kanale Książkowym 13 grudnia. Rozmówczynie opowiadały o najciekawszych komiksach mijającego roku. Betoniarka objęła patronatem to wydarzenie.

Rozmawiały:

Dominika Gracz-Moskwa

Redaktorka Zeszytów Komiksowych, recenzuje komiksy dla Czasu Kultury. Jurorka w konkursie na najlepszy polski album MFKiG w 2021 i 2022 roku.

Sylwia Kaźmierczak

Niezależna badaczka i popularyzatorka komiksu kobiecego, przez wiele lat związana ze stroną Comix Grrrlz. Entuzjastka gier wideo i queeru w popkulturze. W wolnych chwilach prowadzi fanpage Yuri Daily i marzy o powrocie do Zony.

Marta Kostecka

Pożeraczka fabuł i profesjonalna odbiorczyni kultury. Pisze o komiksach (nie tylko, ale głównie) na Instagramie jako @martwakosteczka i na portalu betoniarka.net oraz prowadzi spotkania i nagrywa recenzje na Kanale Książkowym. Prowadzi newsletter KomiksPL. Ostatnio założyła TikToka. Członkini założycielka stowarzyszenia POP-ART, które organizuje Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON, prowadzi dyskusyjny klub komiksowy i wydaje zin Cemęt. Z wykształcenia polonistka i bibliotekarka, zawodowo związana z edukacją.

Dagmara Trembicka-Brzozowska 

Znana w fandomie jako Tiszka. Polonistka, redaktorka, korektorka. Zawodowo klepaczka Excela, prywatnie poskramiaczka dinozaurów i koneserka tekstów kultury wszelkiej maści, czasem recenzentka. Współpracowała z portalami Gildia.pl, MoviesRoom. Aktualnie znajdziecie jej teksty na Polter.plW centrum Komiksu oraz magazynie Esensja.

Na czacie towarzyszyła im także Agnieszka Czoska oraz osoby oglądające lajwa.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Życie i przygody Świętego Mikołaja [Z półki zdjęte]

Luko Czakowski — gość Kanału Książkowego