in , ,

Brindille. Łowcy cieni [recenzja] #mniesiepodoba

Brindille to komiksowy album stworzony przez Frédérico Brrémaud’a  i Federico Bertolucci, a wydany przez Scream Comics, który kolejny raz oddaje w nasze ręce ciekawą pozycję.

Przedstawia historię młodej, słabej dziewczyny, która w środku nocy ucieka przed wielkim pożarem lasu, a schronienie znajduje w jaskini. Tam szybko traci przytomność. Budzi się w dziwnej, malutkiej wiosce zamieszkanej przez stworzenia przypominające wróżki. Gospodarze wydają się zaintrygowani iskrą światła, która ją otacza.

Bohaterka odkrywa, że skrywa w sobie tajemniczą moc. Zaczyna się przygoda – podróż, która ma odpowiedzieć na pytania kłębiące się w jej głowie. W tej podróży nie będzie sama. Komiks jest dyptykiem, a pierwszy tom nosi tytuł Łowcy cieni.

Autorami komiksu jest francusko-włoski duet: scenarzysta Frédéric Brrémaud i włoski rysownik Federico Bertolucci. Znany jest on z nagrodzonej serii Love, która przedstawia życie zwierząt na różnych kontynentach.

Komiks wyróżnia się piękną i kolorową kreską Bertolucciego, która tworzy niesamowity klimat magicznego świata, pełnego niebezpieczeństw i zagadek. Rysunki są szczegółowe i realistyczne, a jednocześnie pełne wyrazu i emocji.

Scenariusz Brrémauda jest intrygujący i wciągający. Bohaterka jest sympatyczną i odważną postacią, z którą łatwo się utożsamić. Fabuła jest pełna napięcia i zwrotów akcji, a zakończenie pierwszego tomu pozostawia czytelnika w oczekiwaniu na dalszy ciąg przygody.

Komiks jest propozycją dla fanów fantastyki i opowieści przygodowych, którzy lubią zanurzyć się w niezwykłym świecie i podążać za losami ciekawych bohaterów. To także propozycja dla miłośników pięknej grafiki i czytelników ceniących wysoką jakoś wydawnictw.

Zdjęcie: Arnold Woliński

Dane Techniczne:

Scenarzysta: Frédéric Brrémaud
Ilustrator: Federico Bertolucci
Wydawnictwo: Scream Comics
Format: 240 × 320 mm
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda
Druk: [“kolor”]
ISBN-13: 9788367161572
Data wydania: 3 kwietnia 2023

Wrześniowe zapowiedzi komiksowe od Nagle Comics

Kalinka. Dżin Parszywiec [recenzja]