in , ,

Nestor Burma -3- Awantura na Nation. [recenzja]

Legendarny paryski detektyw Nestor Burma powraca w III tomie kryminalnej serii komiksów autorstwa Jacques Tardi i Leo Malet.
Podczas wizyty w wesołym miasteczku, ktoś próbuje odebrać życie poczciwemu detektywi. Nestor Burma rozpoczyna prywatne śledztwo, towarzyszy mu w nim piękna brunetka, która skrywa jakąś tajemnice. W toku śledztwa okazuje się, że podobny wypadek, który przydarzył się Nestorowi Burmie, miał miejsce rok wcześniej w tym samy wesołym miasteczku… Czy obie sprawy coś łączy ?
Jednym z atutów komiksów o detektywie Nestorze Burmie jest pieczołowicie oddana atmosfera Paryża lat 50. XX wieku. Razem z detektywem wędrujemy po ulicach miasta, zaglądamy w ciemne uliczki. Burma nie raz z tych spacerów wraca poobijany, po spotkaniu miejscowych rzezimieszków. Komiks ma wszystko to czego oczekujemy po klasycznych kryminałach noir, romantycznego bohatera, skorumpowany system i femme fatale.
Komiks jest utrzymany w kolorach czerni i bieli oraz odcieniach szarości. Na wewnętrznej stronie okładki jest mapa, dzięki której można prześledzić miejsca, gdzie dzieje się akcja komiksu. Komiks jest idealną propozycją dla fanów klasycznych, bez dużej dawki brutalności kryminalnych powieści graficznych. Jeśli zdążyliście polubić Nestora Burmę w poprzednich częściach komiksu, Awantura na Nation będzie obowiązkową pozycją.

Dane Techniczne:

Scenarzysta: Jacques Tardi, Leo Malet
Ilustrator: Jacques Tardi
Wydawnictwo: Scream Comics
Seria: Nestor Burma (#3)
Format: 240 × 320 mm
Liczba stron: 80
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Data wydania: 12 września 2022

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Scream Comics

Krocząca we mgle. Recenzja komiksu

“Silent Möbius” [Z półki zdjęte]