in , ,

Morbius – zwiastun #1 [Zapowiedzi]

Doczekaliśmy się! Sony zaprezentowało swój pierwszy zwiastun filmu Morbius.

Fabuła produkcji opowiada o Michaelu Morbiusie, biochemiku, który zmaga się z rzadką chorobą krwi. W poszukiwaniu lekarstwa dochodzi do pewnego stanu mutacji jego organizmu, przypominającego wampirizm. Zaskakująca poprawa zdrowia oraz nowe zdolności szybko okażą się być jego przekleństwem.

Morbius jest kolejną postacią z komiksowego uniwersum Marvela, która swoją karierę rozpoczęła jako przeciwnik Spider-Mana, lecz z czasem stała się antybohaterem (podobnie jak Venom). Zadebiutował The Amazing Spider-Man #101 w październiku 1971 roku. Ukazanie w komiksie wampira było możliwe za sprawą zmian jakie zaszły w regulacjach Comics Code Authority w tym samym roku.

Dla niewtajemniczonych Comics Code Authority (CCA) była to organizacja utworzona w 1954 roku przez wydawców komiksowych. Miała ona na celu dokonywać auto-cenzury w  publikacjach poprzez wprowadzenie wielu radykalnych regulacji, które były respektowane przez amerykańskie wydawnictwa komiksowe… w mniejszym lub większym stopniu 😉

Z ciekawostek dotyczących zwiastuna, warto zwrócić uwagę na drobne szczegóły, które mogą wskazywać na powiązanie tej produkcji z Kinowym Uniwersum Marvela (MCU). Czy dostrzegacie te elementy? 🙂

W obsadzie produkcji poza Jaredem Leto wcielającym się w głównego bohatera zobaczymy również:  Adria Arjona, Matt Smith oraz Tyrese Gibson. Za kamerą stoi Daniel Espinosa.

 

Batman – Szalona miłość i inne opowieści [Recenzja]

Mówili na niego Karol [Zapowiedź]