in , , , ,

Organizatorzy Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej na Kanale Książkowym [patronat Betoniarki]

Zaraz po świętach, 2 kwietnia (wtorek) o godz. 20.00 zapraszamy na Kanał Książkowy na wyjątkowe spotkanie. Tym razem gościć będziemy jednego z organizatorów Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej, Michała Traczyka. Bądźcie z nami i pytajcie o wszystko, co chcecie wiedzieć o tegorocznej edycji!

O naszym gościu

Michał Traczyk (ur. 26 kwietnia 1977) – literaturoznawca, komiksoznawca, doktor nauk humanistycznych, współtwórca i członek Zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej.

Od 2010 zastępca redaktora naczelnego, a od 2019 redaktor naczelny “Zeszytów Komiksowych”; od 2015 redaktor naczelny “Studiów z Kultury Popularnej”. Koordynator projektu edukacyjnego W POSZUKIWANIU POLSKICH SUPERBOHATERÓW – polski komiks w służbie edukacji kulturalnej; koordynator Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu; redaktor Polskiej Bibliografii Wiedzy o Komiksie; dyrektor Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej; członek Polskiej Akademii Sztuki Komiksu, przyznającej Orient Meny – nagrody polskiego środowiska komiksowego. Od początku 2018 roku zatrudniony w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, w której od lipca 2018 kieruje Pracownią Komiksu.

O Festiwalu

18 – 22 kwietnia odbędzie się siódma edycja festiwalu, poznańskiego święta komiksu, które łączy formę konwentową z perspektywą naukową. W tym roku, jak co roku, nie zabraknie polskich i zagranicznych gości, wystaw, warsztatów, prelekcji, spotkań autorskich oraz (oczywiście) darmowych komiksów. Warto śledzić wydarzenie na FB i stronę festiwalu. Betoniarka objęła festiwal patronatem.

Głównym organizatorem festiwalu jest NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu. Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Bramy Sodomy [recenzja]

Najlepsze filmy wielkanocne