hdrpl
in , ,

Spaghetti Bros – #2 [Recenzja]

Za sprawą wydawnictwa Elemental raz jeszcze mamy przyjemność zobaczyć co jest grane u członków rodziny Centobucchich.
Zgadza się!
Drugi tom Spaghetti Bros duetu Trillo-Mandrafina jest dostępny w sprzedaży!

Link do recenzji tomu 1. dostępny tutaj.

Opis wydawcy:

Podobno rodziny się nie wybiera. Tyle że bez bliskich czasem źle, a z nimi jeszcze gorzej…
W rodzinie Centobucchich już od dawna nie dzieje się najlepiej. Rodzinne niesnaski przeradzają się w waśnie na śmierć i życie, a z niektórych szaf zaczynają wypadać ukryte w nich trupy. Amerigo Centobucchi w obliczu
kryzysu postanawia zejść z drogi występku i ustatkować się w małżeństwie. Doprowadza tym do szewskiej pasji swych braci – księdza Francesca i policjanta Antonia, któremu swoim posunięciem pokrzyżował życiowe plany dotyczące wybranki.
Jedno jest pewne: to, czy w niedalekiej przyszłości w rodzinie poleje się krew, zależeć może od tego, do kogo będzie podobne dziecko, które nosi w łonie młoda córka rzeźnika…

1. tom był dla mnie niesamowicie miłym zaskoczeniem, dlatego gdy w swoje ręce dopadłem jego kontynuację od razu zasiadłem do lektury.
I nic się nie zawiodłem.
Kontynuacja wciąż ma ten słodko-gorzki posmak, który odczuwa się obserwując perypetie rodziny Centobucchich.
Widzimy piętrzące się kłamstwa i podziwiamy ojca Franka, który manewruje między nimi i z całych sił stara się uchronić swoje rodzeństwo przed nimi samymi.
Za serce chwyta moment, gdy wyczerpany tymi wszystkimi wydarzeniami i kłamstwami, ksiądz w modlitwie do Boga pyta się: „Co zrobiłem aż tak złego, Panie mój, by zasłużyć na to wszystko?”.
Zdecydowanie ze wszystkich członków tej dysfunkcyjnej rodziny jest to moja ulubiona postać.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od tomu pierwszego na pierwszy plan wysunął się najmłodszy brat,  funkcjonariusz Antonio Centobucchi. Jest to za sprawą romansu trójkątnego jaki wywiązał się między nim, jego starszym bratem, gangsterem Amerigo a ponętną córką zadłużonego rzeźnika, Filomeną. Cały ten wątek trzyma mocno w napięciu z racji gorącego temperamentu Amerigo, który za mniejsze sprawki niż przyprawienie mu rogów, potrafił eliminować przeciwników.

Na niemal 200 stronach otrzymujemy ten oraz dużo więcej wątków, które nie nużą. Nie powodują uczucia przesycenia. Wszystko jest idealnie skomponowane i przystępnie podane.
Całość czyta się bardzo szybko.
Lekturę wzbogacają świetne ilustracje autorstwa Domingo Mandrafina. Mimika postaci dobrze oddaje uczucia jakie nimi targają. Ubrania bohaterów, auta, wnętrza pomieszczeń oraz wiele innych elementów jasno wskazują epokę w jakiej ma miejsce akcja komiksu.

 

 

Spaghetti Bros wciąż mnie zachwyca i sprawia że chcę więcej przygód rodziny Centobucchich. Dramaturgia, humor, barwne postacie oraz wielowątkowość sprawiają, że komiks ten stanowi miłą lekturę, którą bez cienia wahania mogę polecić każdemu. Naprawdę warto!

 

Dane:

  • Scenarzysta: Carlos Trillo
  • Ilustrator: Domingo Mandrafina
  • Wydawnictwo: Elemental
  • Liczba stron: 196
  • Oprawa: twarda
  • Druk: cz-b
  • ISBN-13: 9788396096289
  • Data wydania: 7 grudzień 2021
  • Cena okładkowa: 83 zł

Departament prawdy [Recenzja]

Terminator: Cele drugorzędne / Wróg wewnętrzny [Recenzja]