in , ,

Wika i mroczne wróżki – tom drugi [Recenzja]

Dzisiejsza recenzja będzie dotyczyła drugiego tomu opowieści o przygodach wróżki Wiki Grimm. Także serdecznie zapraszam do lektury.

Elementem, który porywa mnie w tym komiksie to oprawa graficzna. Jest ona tak mocno charakterystyczna, że z miłą chęcią się wraca się do tego komiksu ponownie, nawet dla samego podziwiania niektórych kadrów. Jeśli chodzi o wydanie komiksu rzuca się w oczy jego rozmiar. Strony są w formacie około A4, więc na tak dużych planszach można poszaleć z ilością oraz jakością kadrów. Pomimo tego, że w niektórych momentach szczegółowość zakrawa o kicz to tak czy tak mamy do czynienia z komiksem graficznie wybitnym. Oprócz samego czytania możemy zagłębić się na dłuższą chwilę w rozmaitej wielkości kadrach, na których możemy zauważyć bardzo wiele szczegółów. Nie wnoszą one dużo do fabuły, ale pogłębiają imersję ze światem. Reasumując Olivier Ledroit odwalił kawał dobrej roboty, chociaż jest kilka elementów graficznych, które mnie dość mocno drażniły podczas czytania komiksu. Precyzując chodzi mi o wszystkie sceny, w których erotyzm wręcz wylewa się z kadrów. Zawsze przy takich zabiegach zastanawiam się dlaczego rysownicy pokazują tego typu rzeczy w komiksach o nie erotycznej fabule. Takie moje czepianie się 🙂

Jeśli chodzi o fabułę to mamy tu oczywistą kontynuację wydarzeń z pierwszego tomu. Dalsze losy Wiki Grimm, która trafia pod skrzydła Mrocznych wróżek, które przed laty skrzywdzone przez króla Avalonu postanawiają pomóc naszej bohaterce. Wika przechodzi przemianę i odkrywa w sobie wielką moc. Całe te przygotowania mają na celu obudzić ogromną siłę, dzięki której nasza bohaterka będzie przeciwstawić się Oberonowi i odzyskać przez nią tron, gdyż to ona ma do niego prawo w pierwszej kolejności. Splot wydarzeń obecnych w tej części komiksu pokazuje, że to zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Sam czytelnik będzie zaskoczony zwrotem akcji a dzięki temu z niecierpliwością będzie czekał na kontynuacje tej historii.

Jeśli miałbym podsumować tom drugi to szczerze mówiąc jest on dużo mniej ciekawy niż pierwszy  a to z prostej przyczyny. Druga część skupia się na głównej bohaterce. Nie mamy tutaj wartkiej akcji, tylko przybliżenie osoby jaką jest Wika Grimm. Drugi tom przygotowuje nas na to co się stanie w trzecim i czwartym tomie, które z pewnością będą warte uwagi. Już nie mogę się doczekać na dalszą kontynuację całej tej historii. Cześć!

Dane:

 • Scenarzysta: Thomas Day, Olivier Ledroit
 • Ilustrator: Olivier Ledroit
 • Wydawnictwo: Scream Comics
 • Format: 240×320 mm
 • Liczba stron: 68
 • Oprawa: twarda
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • ISBN-13: 9788366291669
 • Data wydania: 30 grudzień 2020
 • Cena okładkowa: 69,99 zł

Twarz, brzuch, głowa. Memuar graficzny [Recenzja]

Muminki. Zebrane. Tom 1 i 2 [Recenzja]