in , ,

Nowy Trailer Spider-Man: Into the Spider-Verse [video]

Miles Morales, Peter Parker i… Gwen Stacy?

Sony Animation wypuściło nowy trailer filmu animowanego Spider-Man: Into the Spider-Verse. Planowana na koniec grudnia tego roku produkcja będzie skupiać się na postaci Milesa Moralesa – nastoletniego Spider-Mana z Ultimate Universe.

W 2000 roku Marvel próbował odświeżyć wizerunek swoich klasycznych bohaterów. Miał im w tym pomóc nowy, alternatywny świat, zwany Ultimate Marvel. Tam stare postaci zaczynały od nowa, ze zmodernizowanym pochodzeniem i bez bagażu czterdziestu lat przygód. Pomimo pierwszych sukcesów wszystkie serie z czasem podupadły. To, co było w nich nowatorskie zaczęła z czasem podbierać główna linia. Mnożyły się za to kontrowersje wokół tego, jak często “unowocześnienie” ukochanych bohaterów oznaczało zrobienie z nich totalnych drani. Mówiło się, że wszyscy w Ultimate Universe to kanalie, z wyjątkiem Spider-Mana. Jednak w końcu Marvelowi skończyły się pomysły jak ratować ten tonacy okręt. W akcie desperacji postawił na kontrowersyjność i zabił tę wersję Petera Parkera. Jako że Ultimate Marvel starał się unikać przywracania bohaterów do życia, w jego miejsce Brian Michael Bendis i artystka Sara Pitchelli wprowadzili Milesa Moralesa.

Miles, syn latynoski i czarnoskórego policjanta, zostaje pewnego dnia ugryziony przez zmutowanego pająka, wykradzionego z laboratoriów Oscorp przez jego wujka. Chociaż zyskuje taką samą moc jak Spider-Man, postanawia jej nie używać. Jego ojciec nie popiera superbohaterów, a świat już ma jednego Spider-Mana. Do czasu aż Peter ginie w walce z superzłoczyńcami. Miles czuje, że gdyby tam był, mógłby go ocalić. Przywdziewa własny kostium i postanawia kontynuować jego misję.

Pomimo nowego podejścia i wciągajacych historii, Miles nie zdołał ocalić Ultimate Universe. Kiedy Marvel skasował linię w 2015 jego komiks był ostatnim, którego wcześniej nie zamknęli. Jak co popularniejsi bohaterowie Ultimate, chłopak został przeniesiony do głównej linii Marvela. Od tego czasu oryginalny, dorosły Peter Parker jest jego mentorem, a on sam spotkał pajęcze postaci z różnych zakątków Multiversum. Wśród nich Spider-Gwen – Gwen Stacy ze świata, w którym to ona zyskała pajęcze moce. Nowy trailer sugeruje, że film będzie czerpać zarówno z początków, jak i obecnego życia Milesa. Tu też ojciec nie cierpi superbohaterów, a zwłaszcza Spider-Mana, ale Peter mimo wszystko zgadza się być mentorem Moralesa. Pojawia się również Spider-Gwen i poruszany jest wątek światów alternatywnych. Ale może lepiej zobaczcie sami:

#mniesiepodoba19 [ONEQ]

“Jak wytresować smoka 3” [zwiastun]