in , ,

“Summer Wars” – tom 1 [recenzja]

Summer Wars to jedna z nowości Wydawnictwa Waneko. Tytuł mangi i jej okładka mogłyby sugerować lekką, letnią historię, jednak już w pierwszych dymkach widzimy zapowiedź problemów.

Głównym bohaterem mangi jest 17-letni Kenji, uczeń liceum, który jest bardzo dobrym matematykiem. Niestety, nie został reprezentantem Japonii na olimpiadę, dlatego razem z kolegą  szukają pracy na wakacje. Kenji podkochuje się w Natsuki, koleżance ze starszej klasy. Okazuje się, że dziewczyna wyjeżdża na wakacje do rodzinnego domu, gdzie szukają kogoś do pracy. Główny bohater przyjmuje tajemniczą ofertę. Na miejscu okazuje się, że będzie udawał narzeczonego Natsuki podczas urodzin prababci dziewczyny.  Problemy zaczynają się już drugiego dnia pobytu w rodzinnej rezydencji.

W Summer Wars akcja toczy się równolegle w świecie realnym i wirtualnym. Ten drugi to OZ – platforma podobna do Second Life, z tym wyjątkiem, że OZ jest połączone z wieloma aspektami naszego życia, począwszy od emaili skończywszy na zakupach i sprawach urzędowych. Odbywają się tam również turnieje walk. Oba światy bez problemów współistnieją ze sobą, do czasu kiedy Kenji nieumyślnie łamie kod zabezpieczający system OZ. Powoduje to chaos w OZ, jak również w świecie realnym.

Opis świata OZ

Według mnie manga ma bardzo ciekawą fabułę. Żyjemy w czasach, w których duża część naszych spraw toczy się w wirtualnym świecie. Istnieje wiele platform umożliwiających nam szybsze i łatwiejsze robienie zakupów, czy załatwianie spraw urzędowych. Manga opowiada historię, w której te wszystkie pojedyncze miejsca skupiają się w jednym oraz o tym, jaki chaos grozi, jeśli zostanie zhakowane.

Wydawnictwo Waneko planuję wydanie drugiego tomu Summer Wars 20 kwietnia. Ja już nie mogę się doczekać.

Dane techniczne:
Autor: Mamoru Hosoda
Rysunki: Iqura Sugimoto
Projekt postaci: Yoshiyuki Sadamoto
Liczba tomów: 3 (historia skończona)
Tłumaczenie: Anna Karpiuk
Objętość: 196 stron
Format: 135 x 195 mm
Oprawa: miękka
Druk: czarno-biały
Wydawca: Waneko

One Comment

#KiedyśToByło4 – Maximum Carnage

Gra o Tron. Kto przeżyje? [ankieta]