Panorama
in , ,

Na Kremlu wiecznie zima [Recenzja]

W styczniu bieżącego roku (2022) nakładem Wydawnictwa Znak HORYZONT ukazała się książka Roberta Service`a pt. „Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina.” W oryginale została ona wydana w 2019 roku.

 

OD   WYDAWNICTWA:

 

          Książka wydana jest w miękkiej okładce. Poza samą treścią zawiera wkładkę z 16 kolorowymi zdjęciami.

 

 

   „Na Kremlu wiecznie zima” jest książką „na czasie” w związku z aktualną sytuacją polityczno-militarną w Europie, której głównym motorem napędowym jest putinowska Rosja. Jej przeczytanie pomaga nam bardziej zrozumieć co doprowadziło do takiego stanu rzeczy.

 

 

          Wbrew podtytułowi przedstawia ona całą drogę Władimira Putina do pełni władzy oraz jego poglądy na tą władzę i wszystko co się z nią wiąże. Dowiadujemy się trochę też o jego rodzinie (np. dziadek dzisiejszego prezydenta Rosji – Spiridon Putin był osobistym kucharzem najpierw Lenina a następnie Stalina), nauce, pracy w KGB, ale przede wszystkim karierze politycznej. Poznajemy jego cechy prawdziwe oraz te na pokaz, poglądy na temat rozpadu ZSRR, roli jaką według niego powinna w świecie odgrywać Rosja w przyszłości oraz sposoby realizacji wyznaczonych celów.

 

 

Wszystko to przedstawione jest na tle wydarzeń w Rosji (kolejnych wyborów i pewności co do ich wyników poprzez umniejszanie roli lub załatwianie rywali, pozbywanie się niewygodnych już współpracowników, przeinaczanie historii oraz propagandę na użytek głównie wewnętrzny) oraz na świecie. Żeby wymienić wszystkie poruszone zagadnienia należałoby napisać sporą broszurę. Zamiast tego proponuję zapoznać się z zamieszczonym wyżej spisem treści przedstawianej książki.

 

 

Książka „Na Kremlu wiecznie zima” jest ciekawą a momentami nawet fascynującą lekturą wnoszącą wiele do znajomości współczesnego świata. Jest jednak, moim zdaniem, przeznaczona dla osób na bieżąco będących z aktualnymi wydarzeniami, co pozwala łatwiej zrozumieć poruszane w niej tematy.

 

 

 

Serdecznie polecam zapoznanie się z przedstawioną wyżej książką.

 

 

DANE  TECHNICZNE:                                                                                                 

 

Wydawnictwo………………..Znak HORYZONT

Tytuł………………………………”Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina.”

Tytuł oryginalny……………..”Kremlin Winter. Russia and the Second Coming of Vladimir Putin.”

Autor………………………………Robert Service

Przekład…….……………………Jerzy Wołk-Łaniewski

Data premiery…………………styczeń 2022

Oprawa……………………………miękka

Ilość stron………………………..464

Format…………………………….155 x 225 mm

ISBN…………………………………978-83-240-8057-1

Cena okładkowa……………….59,99 zł         

 

Ps.

Zdjęcia pochodzą ze stron Wydawnictwa oraz innych stron w internecie lub są skanami z opisywanej książki wykonanymi przez autora powyższego tekstu.

 

 

Kolonizacja [Recenzja]

Świat Rynn [Recenzja]