in , ,

Stranger Things – #3 – Prosto w ogień [Recenzja]

Netflix Stranger Things dostarczył fanom sporo emocji i horroru w dotychczasowych trzech sezonach, ale wszechświat został rozszerzony w komiksach, takich jak miniseria Szóstka (link do recenzji tutaj).

Teraz Prosto w ogień oferuje szczegółowe spojrzenie na życie poza Hawkins w stanie Indiana, a także na efekty działania nikczemnego programu MKUltra.

Opis wydawcy:

Trzeci tom komiksu związanego z kultowym serialem Stranger Thnigs.
Kilka lat od ucieczki z laboratorium w Hawkins dwoje dawnych pacjentów doktora Brennera – Ricky i Marcy – próbuje wieść normalne życie. Jednak gdy docierają do nich informacje o zamknięciu placówki, ruszają na szalone poszukiwania siostry bliźniaczki Marcy. Dziewiątka jest obdarzona pirokinetycznymi zdolnościami – jeśli jej nie znajdą i nie uwolnią od mocy szkodliwej wyobraźni, może obrócić w popiół niemal wszystko. Im są bliżej dziewczyny, tym więcej sekretów wychodzi na jaw. Czy uda im się odnaleźć Jamie, zanim zniszczy cały świat?
Przed lekturą omawianego komiksu warto być zaznajomionym z dwoma sezonami serialu.
W sezonie 2, Kali ( Ósemka) i Jane (Jedenastka) odnalazły się i połączyły siły. Polowały na personel, który uczynił ich życie piekłem w programie, ale Jedenastka w końcu wróciła do Hawkins i swojej „rodziny”, ponieważ nie chciała życia w zemście.
Fabuła Prosto w ogień ma miejsce kilka miesięcy po powyższych wydarzeniach.
Po podsumowaniu Szóstki, fani mogli się zastanawiać, co stało się z dwójką bohaterów, którzy uciekli: Ricky i Marcie. Cóż, nie musicie się już nad tym głowić, ponieważ Prosto w ogień przedstawia późniejsze przygody tego duetu.
Obserwujemy ich podróż po kraju w celu odnalezienia innych uciekinierów z programu.
Z rządzeniem losu dowiadują się o losie Jamie (Dziewiątki), obdarzonej mocami pirokinezy, którą uznawali za zmarłą po wydarzeniach przedstawionych w Szóstce.
Przy odkryciu tej rewelacji dowiadujemy się więcej o dalszym przebiegu programu MKUltra.
Dr Brenner nakazał pozbyć się wszystkich innych przedmiotów badań, ponieważ nie byli tak potężni jak Jedenastka. Czuł, że jest Ona punktem przełomowym jego pracy i wszystkie zasoby powinny być przeznaczone na uczynienie z niej broni.
Więc fabuła komiksu nie tylko przedstawia historie bohaterów nie będących w serialu ale i przy tym poszerza nam wiedzę o wydarzeniach rzutujących na przebieg historii produkcji Netflixa. Komiksowe historie znacząco rozbudowują świat widziany w serialu oraz rozjaśniają nam przebieg badań Dr Brennera.
Zawartość komiksu jak i jego jakość wydania powinny okazać się satysfakcjonujące, tak samo jak dopracowane ilustracje. Wyrazy uznania należą się dla ilustratora, za to jak wiernie udało mu się przedstawić bohaterów, których poznaliśmy wcześniej na małych ekranach. Bez problemu rozpoznamy Jedenastkę, Kali czy Doktora Brennera.
Jeżeli nie zapoznałeś się jeszcze z tą komiksową serią to nadeszła pora na nadrobienie zaległości. Fani Stranger Things mogą zagłębić się w ten pasjonujące uniwersum czytając komiksy, które osłodzą im oczekiwanie na kolejny, czwarty sezon serialu.
Dane:
 • Scenarzysta: Jody Houser
 • Ilustrator: Ryan Kelly
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
 • Format: 260×170 mm
 • Liczba stron: 112
 • Oprawa: twarda
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • ISBN-13: 9788327160225
 • Data wydania: 14 sierpień 2020
 • Cena okładkowa: 49,90 zł

Gyo – Odór Śmierci – Junji Ito [Recenzja]

Coś zabija dzieciaki – #1 [Recenzja]